• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Wydarzyło się w Gorzowie podczas weekendu. Najważniejsze informacje z miasta

18 września 2023, 07:59, Marcin Kluwak
Podsumowujemy wydarzenia w Gorzowie i okolicach. Codziennie o poranku przygotowujemy dla Was zestawienie wydarzeń z poprzedniego dnia, a w poniedziałek - z całego weekendu. Przeglądamy gazety, portale internetowe i słuchamy radia.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Idzie ku lepszemu. Tylko 1 odwołany pociąg

Na kolei w północnej części lubuskiego widać znaczącą poprawę. Jak wyliczyliśmy na Portalu Pasażera, podczas minionego weekendu na trasie Kostrzyn - Gorzów - Krzyż nie został odwołany żaden pociąg. Pecha mieli za to pasażerowie jadący wiekowymi pojazdami na trasie Gorzów - Zielona Góra - Gorzów. W niedzielę "padł" jeden ze składów i pasażerowie musieli korzystać z komunikacji zastępczej. Ogólnie w sobotę i niedzielę z opóźnieniem do stacji końcowej na wspomnianych liniach dojechało 20 pociągów. 

Czujka w UM Gorzowa postawiła strażaków na równe nogi

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Gorzowscy strażacy interweniowali podczas minionego weekendu 17 razy. Były to na przykład wyjazd do likwidacji gniazd owadów, ale też do pożarów, lub do prawdopodobnych pożarów. Tak było na przykład w niedzielny poranek, kiedy czujki w Urzędzie Miasta Gorzowa zaalarmowały gorzowskich strażaków. Na miejsce wysłano 4 zastępy PSP. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. 

Kandydat wylądował motolotnią

Konkurencja bardzo silna, więc poszczególni kandydaci robią, co mogą, aby zwrócić na siebie uwagę. Tak też uczynił Tomasz Jaskuła, starosta powiatu sulęcińskiego, a wcześniej też burmistrz Lubniewic. Zorganizował on konferencję prasową, na którą przyleciał... motolotnią. Wylądował na lądowisku pod Gorzowem, a do motolotni przyczepione było hasło wyborcze kandydata. - Taka będzie kampania wyborcza, bardzo dynamiczna i szybka, skierowana do mieszkańców, to bardzo ważne. Środek transportu taki, bo czas kampanii krótki, a zależy mi na dotarciu do mieszkańców regionu- mówił Jaskuła podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. 

Dzieci katowały ptaka. Kopały go jak piłkę

Grupa chłopców w wieku około 10 lat, katowała młodego grzywacza na boisku przy ul. Batalionu Zośka w Gorzowie. Dzieci zrobiły sobie z ptaka... piłkę do kopania. Chociaż grzywacz został zabrany dzieciom i trafił pod opiekę organizacji zajmującej ratowaniem ptaków, to niestety nie przeżył. Czytaj więcej: Gorzów: Dzieci katowały ptaka. Kopały go jak piłkę

Dwa duże kontenery śmieci zebrane przez gorzowian

W tegorocznej odsłonie akcji "Książka za worek śmieci" w Gorzowie, która odbyło się w sobotę, 16 września wzięło udział 28 dorosłych uczestników oraz 23 dzieci. Zabrano około 120 worków odpadów oraz nietypowe znaleziska takie jak: 2 telewizory, opony, dywan oraz olbrzymi worek. Gorzowianie wypełnili zebranymi śmieciami dwa duże kontenery.

Azorki zakończyły lato

W niedzielę 17 września w schronisku dla bezdomnych zwierząt "Azorki" przy ul. Fabrycznej w Gorzowie odbyła się impreza charytatywna z okazji zakończenia lata. Nikt, nawet organizatorzy nie spodziewali się tylu zainteresowanych - Była masa wspaniałych ludzi, którzy nas wsparli - mówi Martyna Zalewska, wolontariuszka ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl". Dzięki temu wszystkie psy nawet kilkukrotnie wyszły na spacer. Więcej: 

Mniej religii, więcej spotkań z psychologami

Radna klubu Polska 2050 Marta Bejnar-Bejnarowicz apeluje do władz miasta, o zmniejszenie liczby godzin religii i przeznaczenie tych pieniędzy na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży, która zmaga się z wieloma problemami. Dlaczego? W podręczniku do religii do 3 klasy szkoły podstawowej znalazł się przekaz „wolę umrzeć, niż zgrzeszyć”, który w czasie kryzysu dzieci i młodzieży jest szczególnie szkodliwy i niebezpieczny.  Więcej: Radna apeluje: mniej religii, więcej spotkań z psychologami

Więcej sportu na stronach naszego portalu

W weekend nie mogło zabraknąć sportowych emocji. Ze zmiennym szczęściem grali piłkarze obu gorzowskich drużyn, za to szczypiorniści po piorunującej końcówce wygrali ze spadkowiczem z Superligi. Więcej na: gorzowianin.com/sport


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości