• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: Przed 1 listopada wszyscy tutaj utkniemy w korkach

14 września 2023, 13:12, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej nic się nie dzieje. Niektórzy martwią się, że taka sytuacja potrwa jeszcze długo, nawet do listopada. Przez co w okresie Wszystkich Świętych jadąc objazdami przez osiedle Piaski, utkną w długich korkach.

Wracamy do sprawy przebudowy skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej. Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że od kilku tygodni na zamkniętym i rozkopanym skrzyżowaniu nic się nie dzieje. Gorzowianie wskazują, że plac budowy jest pusty i stoją tam tylko pachołki.

Na początku września spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje pracę wykonawcy zapewniała, że firma prowadzące prace robi wszystko, żeby przejazd po podbudowie zasadniczej (podbudowa w kruszywie), dostępny był dla kierowców w możliwie najszybszym terminie.

Jednak część mieszkańców patrzy z niepokojem na placu budowy i zastanawia się czy wjazd i wyjazd ze Żwirowej zostanie udostępniony przed 1 listopada. - Mamy połowę września, tam się nic nie dzieje. Przez zamknięte skrzyżowanie muszę jeździć objazdem przez os. Piaski i rano stać w korku. A co dopiero będzie działo się na Wszystkich Świętych? Wszyscy wtedy utkniemy w długich korkach, bo nie widać, żeby mieli to szybciej zrobić – żali się pan Robert, mieszkaniec ul. Żwirowej.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Zapytaliśmy się wprost czy znany jest już termin, kiedy zostanie otwarte dla ruchu skrzyżowanie ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej? A także czy wjazd i wyjazd ze Żwirowej będzie dostępny przed 1 listopada, tak aby uniknąć korków i objazdów przed Wszystkich Świętych?

- Staramy się, aby prace polegające na przebudowie skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej, zostały zrealizowane w możliwie najszybszym terminie – podkreśla Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Aktualnie wykonawca prowadzi prace związane z przebudową pierwszej części skrzyżowania Żwirowa – Słowiańska. W tym zakresie prowadzone są prace branży energetycznej, które polegają na usunięciu kolizji z sieciami Enea Operator. Równolegle Enea Oświetlenie prowadzi prace związane z wykonaniem nowego oświetlenia drogowego.

- Wykonawca sukcesywnie przystępuje do robót drogowych. Skoordynowanie prac, które umożliwią przejezdność przez skrzyżowanie, w okresie Wszystkich Świętych, traktujemy priorytetowo. W zakresie ul. Żwirowej i Słowiańskiej konieczne jest, do tego czasu, wykonanie podbudowy zasadniczej, co zostało uwzględnione przez Wykonawcę w aktualizacji harmonogramu prac. Mamy nadzieję, że do listopada nie wystąpią żadne przeciwności i wykonawca udostępni w wymaganym zakresie przejezdność skrzyżowania – tłumaczy Ewa Iwańska.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości