Wiadomości

Czytelnicy: Na rozkopanym skrzyżowaniu nic się nie dzieje. „Ludzi szlag trafia”

4 września 2023, 14:00, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że od kilku tygodni na zamkniętym i rozkopanym skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej nic się nie dzieje. Gorzowianie wskazują, że plac budowy jest pusty i stoją tam tylko pachołki.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy skarżą się, że skrzyżowanie ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej zostało zamknięte i rozkopane, jednak od kilku tygodni na placu budowy nic się nie dzieje. Gorzowianie wskazują, że wraz z początkiem września ruch na tym newralgicznym skrzyżowaniu zwiększy się, ponieważ ludzie wrócą z urlopów, a dzieci pójdą do szkoły.

- Kiedy ruszą dalsze prace przy przebudowie skrzyżowania? Etap prac kanalizacyjno-wodociągowych został dawno zakończony, jednak dalszych prac nie widać. Mieszkańcy Chwalęcic i Żwirowej muszą objeżdżać przez os. Piaski. Rozpoczął się rok szkolny, zaraz będziemy wszyscy stać w wielkich korkach – podkreśla czytelnik Grzegorz.

- Na zamkniętym od strony Chwalęcic skrzyżowaniu zero ruchu na placu budowy. Tylko pachołki stoją - wskazuje czytelniczka Bogusława. - Wszystko stoi, stoi i stoi... i nic się nie dzieje. Tylko ludzi szlag trafia - skarży się czytelniczka Agnieszka. - Kpina. Kiedy tam jadę, nic się nie dzieje – komentuje czytelnik Adam. - Ile czasu można jeździć objazdami, gdzie paliwo też kosztuje? Ile miesięcy może być utrudnień dla kierowców i mieszkańców Gorzowa? Co w tym kierunku robi miasto, gdzie nie ma żadnego pracownika na budowie? Ile to jeszcze będzie trwało? - pyta się z kolei Grzegorz.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w sprawie postępu prac na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej do spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje tę inwestycję.

- Na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej trwały w ostatnim czasie roboty mające na celu usunięcie kolizji z sieciami teletechnicznymi. Równolegle na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, firma WUPRIŻ prowadziła prace związane z wymianą starego odcinka wodociągu. Planowany termin rozpoczęcia prac branży energetycznej, czyli usunięcia kolizji z sieciami Enea Operator przez firmę Eurovia, to druga połowa września. W międzyczasie plac budowy zostanie udostępniony ENEA Oświetlenie, w celu wykonania nowego oświetlenia drogowego - komentuje Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Zapytaliśmy się również czy prace są realizowane terminowo oraz kiedy można się spodziewać, że wjazd z ul. Żwirowej będzie otwarty dla kierowców?

- Na obecnym etapie prace realizowane są w terminie umownym. Robione jest wszystko, aby przejazd po podbudowie zasadniczej (podbudowa w kruszywie), dostępny był dla kierowców w możliwie najszybszym terminie – podkreśla Iwańska.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości