• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Uwaga na burze z gradem w Gorzowie. Jest ostrzeżenie IMGW

13 września 2023, 07:38, Marcin Kluwak
fot. czytelniczka Maja
Na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego prognozowane są burze, którym będzie towarzyszył ulewny deszcz i grad. Lokalnie może spaść nawet 35 litrów na 1 metr kwadratowy. Porywy wiatru mają dochodzić do 75 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę 13 września ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, które mogą pojawić się na terenie Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego, a także pozostałej części województwa lubuskiego. Jak relacjonuje IMGW, burze wkraczają na teren województwa lubuskiego od południowego zachodu znad Niemiec.

Z prognozy wynika, że burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie od 15 do 25 litrów na 1 metr kwadratowy, lokalnie nawet 36 litrów na 1 m.kw. Natomiast porywy wiatru mogą wynieść do 70 km/h. Miejscami będzie padał również grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 6 rano do godz. 16 w środę 13 września.

- Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany – podkreśla IMGW.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości