• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Stare lampy do wymiany. W tych miejscach będzie nowe oświetlenie w Gorzowie

4 września 2023, 10:20, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Ma być jaśniej i bezpieczniej. Władze Gorzowa chcą wymienić stare lampy sodowe na nowoczesne oświetlenie ledowe w wybranych punktach na terenie miasta. Nowe oświetlenie ma pojawić się przede wszystkim przy ul. Słowiańskiej.
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście, które obejmuje aż 250 lamp. We wskazanych lokalizacjach zostaną wymienione lampy sodowe na nowoczesne oświetlenie ledowe, które świeci białym światłem. Dzięki temu ma być jaśniej i bezpieczniej.

Miasto czeka na zgłoszenia wykonawców do wtorku 19 września. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 30 dni na realizację inwestycji.

Nowe oświetlenie ledowe na ulicach Gorzowa

Stare lampy ledowe mają zostać wymienione na nowe oświetlenie ledowe przy ul. Słowiańskiej, na rondzie Szczecińskim oraz na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. Łącznie wymienionych zostanie 250 sztuk opraw oświetleniowych - 243 drogowe oraz 7 parkowych.

Wykonawca będzie musiał zająć się przede wszystkim demontażem i utylizacją starych opraw sodowych, dostawą oraz montażem nowego oświetlenia ledowego, a także dostawą i montażem niezbędnych sterowników.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości