• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skandal na torach. Awaria szynobusu i zablokowany ruch pociągów

1 września 2023, 10:09, Marcin Kluwak
Źródło: FB/Kolej oczami nastawniczego
Kolejny skandal na lubuskich torach. Pasażerowie, którzy zamiast awaryjnych składów Polregio, które co chwilę są odwoływane, wybrali pociąg Intercity Strzelecki z Gorzowa do Poznania, utknęli na stacji w Skwierzynie aż na 160 minut. Wszystko przez to, że na trasie pomiędzy Skwierzyną i Międzyrzeczem doszło do awarii... szynobusu Polregio, przez co została zablokowana cała linia kolejowa.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Artur, który opisał skandaliczną sytuację, do jakiej doszło w czwartkowe popołudnie 31 sierpnia na linii kolejowej prowadzącej z Gorzowa do Zbąszynka.

- Syn jechał do Poznania, specjalnie wybrał Intercity, bo badziewie Polregio wciąż odwołane. Niestety utknął w Skwierzynie, bo na odcinku do Międzyrzecza rozkraczył się skład Polregio! Nikt nie potrafił powiedzieć, kiedy ściągną ten szynobus, a pociąg Intercity będzie mógł dalej ruszyć. Nie było też żadnej komunikacji zastępczej. Konsekwencją tego było również opóźnienie pociągu Zielona Góra-Warszawa, który z gorzowskim składem łączył się w Zbąszynku - napisał oburzony czytelnik Artur.

Intercity Strzelecki wyjechał z Gorzowa o godz. 14.46 i miał być w Zbąszynku o godz. 15.56. Jednak przez zablokowanie torów przez pociąg Polregio skład Intercity miał aż 160 minut opóźnienia i dotarł do Zbąszynka dopiero o godz. 18.36.

Do pierwszej awarii pociągu Polregio doszło już w Bukowcu Międzyrzeckim, skąd o godz. 13.58 skład odjechał z 25-minutowym opóźnieniem. Później było już tylko gorzej. Do Międzyrzecza szynobus dotarł o godz. 14.25 z 42-minutowym opóźnieniem. Natomiast w rejonie stacji Głębokie Międzyrzeckie szynobus całkowicie "padł" i zablokował linię kolejową.

- Międzyrzecz-Skwierzyna. Awaria techniczna pociągu 78567 (Polregio) relacji Zielona Góra Głowna - Gorzów Wielkopolski. Wstrzymany ruch pociągów. Wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa - czytamy na stronie portalpasażera.pl.

Zastępcza komunikacja autobusowa została wprowadzona wyłącznie na odcinku ze Skwierzyny do Gorzowa. Natomiast pasażerowie, którzy jechali Intercity Strzelecki, musieli siedzieć dodatkowe 2,5 h w pociągu w Skwierzynie i czekać aż linia kolejowa zostanie odblokowana.

- Kiedy skończy się ta granda? Napisałem też do pani marszałek Elżbiety Polak, ale ona najwyraźniej obecnie zajęta jest wiecami wyborczymi i ma w d... lubuskie tory – grzmi pan Artur.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości