Wiadomości

Zniszczone ścieżki w parku Kopernika zostaną wyremontowane

31 sierpnia 2023, 12:22, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się przebudową zniszczonych ścieżek w parku Kopernika. Alejki mają zostać wykonane w technologii mineralnej, do tego ma pojawić się dodatkowa zieleń.

W 2020 roku park Kopernika została zrewitalizowany. Parkowe alejki zostały przebudowane, pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia. Jednak prace nie objęły wówczas całego parku, tylko główne ciągi prowadzące w kierunku fontanny.

Teraz władze Gorzowa chcą zająć się pozostałymi, zniszczonymi alejkami w parku. Właśnie został ogłoszony przetarg na modernizację ścieżek w parku Kopernika oraz zagospodarowanie skweru przy Spichlerzu. Zadanie zostało podzielone na dwie części. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 15 września

Modernizacja ścieżek w parku Kopernika w Gorzowie

Pierwsza część zamówienia obejmuje modernizację ścieżek w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Rewaloryzacja parków Wiosny Ludów i Kopernika w Gorzowie”. Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem istniejących alejek parkowych z wykonaniem w technologii nawierzchni mineralnej, rozbiórką i ustawieniem w innym miejscu obiektów małej architektury takich jak ławki i kosze na śmieci. A także nasadzeniem zieleni i umocnieniem poboczy ścieżek poprzez wysiew mieszanki traw.

Jeżeli miasto rozstrzygnie przetarg, wówczas wykonawca będzie miał czas na realizację prac do 24 listopada 2023 roku.

Skwer przy Spichlerzu w Gorzowie przejdzie metamorfozę

Druga część zamówienia obejmuje natomiast zagospodarowanie skweru położonego przy zabytkowym Spichlerzu pomiędzy ul. Przemysłową a terenem Muzeum Lubuskiego w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Rewaloryzacja parków Wiosny Ludów i Kopernika w Gorzowie".

Inwestycja obejmuje prace budowlane związane z zagospodarowaniem skweru, czyli wykonanie nawierzchni, utwardzonych, wykonanie schodów terenowych, montaż obiektów małej architektury, domków dla owadów, poidełka dla ptaków, budek lęgowych, wykonanie nasadzeń i nawierzchni trawiastej. Wykonawca będzie miał 36 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości