• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na S3 koło Gorzowa

30 sierpnia 2023, 10:10
fot. archiwum KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości na drodze ekspresowej S3 i autostradzie A2. Wpadło aż trzech pijanych kierowców pojazdów ciężarowych. Rekordzista zatrzymany na A2 miał blisko 1,3 promila alkoholu, natomiast kierowca ciężarówki jadący trasą S3 koło Gorzowa miał prawie 1 promil alkoholu.

W poniedziałek 28 sierpnia na autostradzie A2 oraz drodze ekspresowej S3 zostały przeprowadzone kontrole trzeźwości. Policjanci wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego skontrolowali blisko 1200 kierowców ciężarówek, busów, samochodów osobowych i autobusów. Efekt? Zatrzymali trzech pijanych kierowców pojazdów ciężarowych i dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Policjanci z Gorzowa zatrzymali drodze ekspresowej S3 w rejonie MOP-u Marwice kierowcę pojazdu ciężarowego, który miał w swoim organizmie 0,77 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za prowadzenie ciężarówki pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

Ponadto na drodze ekspresowej S3 koło Zielonej Góry został zatrzymany kolejny pijany kierowca pojazdu ciężarowego. Mężczyzna miał w swoim organizmie 0,71 promila alkoholu. Jednak rekordzistą okazał się estoński kierowca, który został zatrzymany na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina.

- Mężczyzna prowadził 40-tonową ciężarówkę, mając prawie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To nie był jego pierwszy taki „wyczyn”. Policjanci ustalili, że również kilka lat wcześniej prowadził on pojazd po alkoholu – opowiada Monika Niżniak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Obaj mieli poniżej pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości