• Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 34

Warta Gorzów z kolejnym punktem. Niedosyt pozostał

26 sierpnia 2023, 16:26, Dawid Lis
AstroEnergy Warta Gorzów zremisowała z rezerwami Górnika Zabrze 1:1. Punkt do ligowej tabeli cieszy, ale po meczu pozostaje także niedosyt.

AstroEnergy Warta Gorzów po porażce w Kluczborku w środę, w sobotę w starciu z rezerwami Górnika Zabrze wyglądała zdecydowanie lepiej. Gospodarze już w 12. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Pawła Krauza i ten wynik utrzymał się do przerwy, choć były też okazje na podwyższenie rezultatu.

W drugiej połowie goście prezentowali się zdecydowanie lepiej. Od początku ruszyli do ataku, zmuszając Wartę do głębokiej defensywy. Te ataki przyniosły efekt w 71. minucie, kiedy do wyrównania doprowadział Marcin Wodecki.

W końcówce obie ekipy miały swoje okazje, piłka nawet wpadła do siatki po strzale Dawida Ufira, ale nie została uznana przez głównego sędziego. Oprócz remisu bramkowego, po obu stronach były także czerwone kartki. W drużynie gości boisko po dwóch żółtych kartkach opuścił Maksymilian Gandziarowski w 79. minucie, a w doliczonym czasie gry czerwony kartonik po dwóch żółtych ujrzał Kacper Wachowiak, osłabiając Wartę.

- Wodecki się zabawił na naszym piątym metrze i strzelił bramkę. Uważam, że jak prowadziliśmy, to ten mecz nie był pod naszą kontrolą. Słabo pracowaliśmy w defensywie. Jak graliśmy w przewadze, mieliśmy kilka dojść do pola karnego, ale zabrakło konkretów. Nie wiem czym to jest spowodowane, że zawodnicy nie mają mądrości w rozwiązywaniu sytuacji. Podejmujemy bardzo złe decyzje - mówił po meczu Mateusz Konefał, trener gorzowskiej Warty.

AstroEnergy Warta Gorzów - Górnik II Zabrze 1:1 (1:0)
Bramki: Krauz (12') - Wodecki (71')