• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Gorzów: Udają głuchoniemych i wyłudzają pieniądze. Oszuści pojawili się przed sklepami

21 sierpnia 2023, 12:48, Marcin Kluwak
fot. Staszica Gorzów
Jeden z mieszkańców os. Staszica w Gorzowie ostrzega przed oszustami, którzy pojawili się na osiedlu i próbują wyłudzić pieniądze. Mężczyźni udają przedstawicieli stowarzyszenia na rzecz głuchoniemych, dają do podpisu listę i zbierają pieniądze. To nie pierwszy tego typu przypadek w Gorzowie.

Co jakiś czas przed gorzowskim marketami oraz galeriami handlowymi pojawiają się oszuści, którzy udają osoby głuchonieme i zachęcają do wpisania się na listę, a później wpłacenia pieniędzy – najczęściej kwoty 50 złotych. Jest to oczywiście kolejna metoda wyłudzenia pieniędzy.

W poniedziałek 21 sierpnia mężczyźni udający osoby głuchonieme chodzili na os. Staszica. - Chodzą koło Lidla i Berlinera i zbierają podpisy, udają niesłyszących. Natomiast między sobą rozmawiają normalnie. Są to łącznie 3-4 osoby – alarmuje jeden z mieszkańców os. Staszica.

Sposób działania jest zawsze taki sam, oszuści nic nie mówią, tylko pokazują nam listę i chcą, abyśmy się wpisali. Są nachalni, porozumiewają się na migi, udają osoby niepełnosprawne. Wiele ludzi w końcu się lituje i dla świętego spokoju wpisuje się na listę oraz daje pieniądze. Gdy stwierdzimy, że nie mamy gotówki, pokazują nam bankomat.

Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych, mieszczący się w Warszawie, potwierdza, że taki proceder ma miejsce w wielu miejscach w kraju. Jedynym sposobem na walkę z oszustami jest natychmiastowe powiadomienie policji oraz pod żadnym pozorem nie należy dawać tym osobom pieniędzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości