• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Pożar mieszkania w Gorzowie. "To co nie spłonęło, zostało zalane"

22 sierpnia 2023, 12:58, Marcin Kluwak
W bloku przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie doszło do pożaru. Praktycznie całe mieszkanie zostało spalone. To czego nie strawił pożar, zostało zalane podczas akcji gaśniczej.

We wtorek 22 sierpnia o godz. 12.32 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w bloku przy ul. Kazimierza Wielkiego 89. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej i policja.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że pali się mieszkanie znajdujące się na parterze budynku. Z okien wydobywał się czarny dym. - Było podejrzenie, że w lokalu gdzie doszło do pożaru może się ktoś znajdować. Na szczęście po wejściu do środka, nikogo nie było. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

AKTUALIZACJA

- Nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej. W jednej chwili moi rodzice stracili dorobek swojego życia, w tym wszystkie rzeczy osobiste. Mieszkanie wymaga generalnego remontu, to co nie spłonęło zostało zalane podczas akcji ratowniczej. Konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej w całym mieszkaniu. Dodatkowo wymiana uszkodzonych okien, podłóg, wyremontowanie ścian i sufitów. Rodzice stracili praktycznie całe wyposażenie mieszkania. Nie mają ubrań, ręczników, pościeli itp. To wszystko generuje olbrzymie koszty - opisuje pan Marcin, syn starszego małżeństwa któremu spłonęło mieszkanie.

 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości