• Jakość powietrza (CAQI): 0
Wiadomości

Grand Prix Challenge w Gislaved: Woźniak i Vaculik z awansem!

19 sierpnia 2023, 18:12, Oprac.: Marcin Kluwak
Oczy wszystkich sympatyków gorzowskiej Stali zwrócone były dziś na dwóch zawodników - Martina Vaculika oraz Szymona Woźniaka. Pierwsza trójka z turnieju rozgrywanego w szwedzkim Gislaved ma zagwarantowane występy w Grand Prix w sezonie 2024.

Woźniak po dwóch bezbłędnych biegach, w swoim trzecim występie przyjechał na drugim miejscu, a  czwartym - już przedostatni. W 16 biegu Szymon Woźniak przegrał z Beckerem i Lambertem.

Martin Vaculik rozpoczął rywalizację od dwóch dwójek, a później Słowakowi szło o wiele lepiej - dwa razy przyjechał do mety jako pierwszy. Po czterech seriach Woźniak był trzeci (9 pkt) a Vaculuk drugi - z 10 punktami.

Awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix Martin Vaculik wywalczył sobie w biegu 19, kiedy to pokonał Doylea, Jensena i Berge. Chwilę później świętował Szymon Woźniak, któremu do awansu brakowało zaledwie dwóch oczek. Zawodnik gorzowski Stali wykorzystał zamieszanie po starcie na pierwszym łuku i pomknął pierwszy do mety.

Na końcu Doyle i Vaculik zmierzyli się w dodatkowym wyścigu o triumf w całym turnieju. Wygrał Australijczyk.