• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Osłabiona Stal Gorzów rozpoczyna walkę o półfinał

13 sierpnia 2023, 16:14, Marcin Kluwak
Fot.: Marcin Kluwak
Gorzowianie bez Andersa Thomsena w składzie rozpoczynają walkę o półfinały drużynowych mistrzostw Polski. Jakiekolwiek potknięcie na torze w Gorzowie może skutkować brakiem awansu do dalszej fazy rozgrywek.

Złośliwi twierdzą, że to ostatni mecz w Gorzowie, bo przy niekorzystnym dla Stali Gorzów układzie innych spotkań i dzisiejszej - ewentualnej przegranej w meczu z Częstochową, może okazać się, że gorzowianie niespodziewanie wypadną z walki o medale.

Stal Gorzów, która zajęła trzecie miejsce w ligowej tabeli, jeszcze do sobotniego popołudnia wymieniana była jako faworyt dwumeczu z druzyną Włókniarza. Niestety, po fatalnym upadku podczas Grand Prix w Rydze Andersa Thomsena, nastroje w klubie, jak i wśród kibiców opadły. W miejsce Duńczyka rezerwowo wyasygnowano do składu Mathiasa Pollestada. Zawodnik, choć pokazał się z dobrej stronie w niektórych spotkaniach, to nie jest jednak tak pewnym punktem drużyny, jakim był Anders Thomsen.

Walka o półfinały Speedway Ekstraligi. Kto ma większe szanse?

Z drugiej strony - Włókniarz ma ogromne szczęście - w nieszczęściu Stali Gorzów. Bo to oni dziś są na torze osłabionego przeciwnika, a za tydzień będą ścigać się przed własną publicznością. Ewentualne zwycięstwo dziś w Gorzowie da drużynie z Częstochowy bardzo poważny sygnał, że awans do półfinałów i to z trzeciego miejsca (nie jako szczęśliwy przegrany) jest jak najbardziej możliwy.

Gorzowianie też mogą awansować dalej, nawet gdy dziś powinie im się noga. Właśnie dlatego, że do finału - jako czwarta awansuje drużyna, która przegra najmniejszą różnicą punktów. Tak więc plan minimum na dzisiaj - to przegrać jak najmniejszą różnicą punktów, ale najlepiej wygrać, żeby spokojnie jechać na mecz rewanżowy pod Jasną Górę. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości