• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Trzecie miejsce Vaculika w Grand Prix Łotwy

12 sierpnia 2023, 19:44, Marcin Kluwak
Źródło: Eurosport
Zawodnik gorzowskiej Stali, Martin Vaculik zajął 3 miejsce w Grand Prix Łotwy, które zostało rozegrane w sobotnie popołudnie w Rydze. Zawody wygrał Bartosz Zmarzlik.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W wyścigu finałowym oprócz Vaculika wystartowali Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden i Fredrick Lingren. Woofinden został ostatecznie wykluczony, ponieważ poruszył się na starcie, a wcześniej miał już ostrzeżenie.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy Zmarzlikiem a Lingrenem, ponieważ Vaculik wystartował nieco gorzej i bezpiecznie jechał na trzeciej pozycji. 

- To był naprawdę bardzo ciężki dzień. Bardzo się cieszę, że utrzymujemy z moim teamem dobrą passę. Ciężko pracowaliśmy podczas dzisiejszego meczu, ale dostałem też parę prezentów. Były powtórki i wykluczenia. W trakcie zawodów bardzo dużo zmienialiśmy, jechałem na kosmicznych przełożeniach, na których nigdy wcześniej nie jeździłem. Nie mogłem w ogóle dzisiaj odnaleźć się w startach. Natomiast finał, to już któraś powtórka, a to pole nr 4 było już ciężkie na tym etapie rywalizacji. Moim celem było, aby dojechać bezpiecznie do mety - mówił Martin Vaculik.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix prowadzi Bartosz Zmarzlik przed Lindgrenem i Vaculikiem. Anders Thomsen jest dopiero 14.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości