• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Norbert z Gorzowa walczy z ostrą białaczką. Uratuje go tylko przeszczep szpiku

1 sierpnia 2023, 12:58, Marcin Kluwak
fot. archiwum prywatne
Rodzina oraz fundacja DKMS szuka dla 47-letniego Norberta z Gorzowa bliźniaka genetycznego. Mężczyznę, który zmaga się z ostrą białaczką szpikową. uratuje tylko przeszczep szpiku. Każda chętna osoba będzie mogła zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą podczas trzech wydarzeń, które w najbliższym czasie odbędą się w naszym regionie.
Sześć lat temu pan Norbert dowiedział się, że ma białaczkę. Jeszcze do niedawna myślał, że pokonał chorobę. Niestety w lipcu lekarze powiedzieli mu, że ma wznowę. Norbert zmaga się z ostrą białaczką szpikową, Dlatego 47-letni gorzowianin musi znów walczyć i ponownie przechodzi chemioterapię. Aby żyć, będzie potrzebował przeszczepu szpiku od bliźniaka genetycznego.

Rodzina i fundacja DKMS zajmująca się walką z nowotworami krwi i chorobami układu krwiotwórczego zachęca do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Norbert ma dla kogo żyć, ma żonę i dwóch synów. - Szukamy szpiku dla taty i jednocześnie je zachęcamy do rejestracji w DKMS - podkreśla Marcin, syn pana Norberta.

Fundacja DKMS, specjalnie dla 47-latka z Gorzowa, zaplanowała rejestrację potencjalnych dawców podczas trzech wydarzeń, które odbędą się w naszym regionie. Może to właśnie Ty uratujesz Norberta?

Każda chętna osoba, która będzie chciała zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, będzie mogła to zrobić w następujące dni:

- sobota 5 sierpnia godz. 12-20 - Bulwar Nadwarciański i Stary Rynek w Gorzowie

- sobota 19 sierpnia godz. 12-22 - Lubuskie Święto Chleba w Bogdańcu

- sobota 26 sierpnia godz. 11-22 - Dni Przytocznej, Święto Pomidora w Przytocznej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości