• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Radiowozem na SOR w Gorzowie. Policjanci transportowali 2-latka tracącego przytomność

27 lipca 2023, 08:12, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W środowe popołudnie policjanci z Gorzowa zawieźli do szpitala 2-letniego Antosia, który robił się siny i tracił przytomność. Dziecko było w stanie zagrożenia życia, dlatego też funkcjonariusze zabrali na pokład radiowozu chłopca i jego matkę, a następnie przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przejechali przez całe miasto na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Wszystko wydarzyło się w środę 26 lipca po godz. 14 przy ul. Kwiatowej w Gorzowie. Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem zobaczyli, że jadące z naprzeciwka innym samochodem osoby próbowały zatrzymać policjantów.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

- Okazało się, że to rodzice 2-letniego dziecka, które robiło się sine i nie było z nim kontaktu. Zdesperowani i pełni emocji rodzice nie byli nawet w stanie dokładnie opisać, co się stało. Poprosili jedynie o pomoc dla chłopca. Kiedy policjantka wsiadła do radiowozu i wzięła dziecko na ręce, zajmując się nim, policjant włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, by jak najszybciej dotrzeć do gorzowskiego szpitala – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową w nieoznakowanym radiowozie, przejechali w dynamiczny sposób cały Gorzów, aby jak najszybciej dotrzeć na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

- Liczyła się każda minuta, aby chłopiec nie stracił funkcji życiowych. Dzięki doskonałym umiejętnościom, które młodszy aspirant Tomasz Owsiany nabył jeszcze, będąc policjantem ruchu drogowego, ta podróż była i szybka i w pełni bezpieczna. Po kilku minutach już był już pod opieką medyków na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie dalszą pomocą ,zajęli się już ratownicy i lekarze – podkreśla Maludy.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości