• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Fatalne wieści ze Stali Gorzów. Młody żużlowiec ma złamaną łopatkę i wstrząs mózgu

26 lipca 2023, 14:06, Marcin Kluwak
fot. Radosław Kalina/Stal Gorzów
Podczas ćwierćfinału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywały się na stadionie w Gorzowie, doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem Mateusza Bartkowiaka, juniora Stali Gorzów. 20-latek trafił do szpitala, gdzie przeszedł badania. Niestety okazało się, że doznał wstrząsu mózgu i złamania łopatki.

We wtorek 25 lipca na stadionie im. Edwarda Jancarza odbyła się runda ćwierćfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gorzowie. Stal Gorzów reprezentował Jakub Stojanowski, Oskar Hurysz, Mateusz Bartkowiak i Oskar Paluch.

Niestety w drugim biegu doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku, w którym brał udział Mateusz Bartkowiak i Kevin Małkiewicz, wychowanek GKM-u Grudziądz. Młodemu zawodnikowi z Grudziądza tuż po starcie poderwało przednie koło do góry i na pierwszym łuku z impetem wpadł w zawodnika Stali Gorzów. 15-latek dosłownie „ściął” swojego rywala, który upadł na tor. Zawodnik gorzowskiej Stali został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł badania.

Jak poinformowała w środę 26 lipca Stal Gorzów, Mateusz Bartkowiak podczas wczorajszego upadku doznał wstrząsu mózgu i złamania łopatki. Wychowanka żółto-niebieskich czeka kilka tygodni przerwy od startów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości