• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skradł serca kibiców. Biegł po 1 punkt, został wykluczony.

9 lipca 2023, 22:00, Marcin Kluwak
Dawno w ekstralidze nikt tyle nie biegł do mety - powiedział w pomeczowym studiu w Canal+ Sport5 jeden z komentatorów.Chodziło o sytuację, w której po upadku w biegu 14, zawodnik Stali, Anders Thomen wstał, podniósł motor i biegł po jeden punkt. Niestety, jak się później okazało - na marne.

Duńczyk wstał, otrząsnął się z upadku, chwycił motocykl i biegł do mety. Stawką był jeden punkt. Thomsen biegł do mety, a cały stadion skandował jego nazwisko. 

Anders Thomsen dobiegł do mety, pchając swój motocykl od parku maszyn do samej taśmy. Ostatecznie został jednak wykluczony. Powód był prozaiczny. Ratownik medyczny podbiegł do niego i go dotknął. Zauważył to sędzia Mejze, który ostudził ogromny entuzjazm gorzowskich kibiców i zaraz po minięciu linii mety Duńczyk został wykluczony.

Decyzję sędziego kibice zgromadzeni na stadionie imienia Edwarda Jancarza przyjęli z oburzeniem. Jak się jednak okazuje, wykluczenie Thomsena było zgodne z regulaminem.

- Zapis brzmi, że jakikolwiek kontakt z motocyklem czy zawodnikiem traktowany jest jako „obca pomoc”. Tutaj sędzia nie musiał przymykać oka, tylko postąpić zgodnie z regulaminem. Co do ratownika medycznego, to była to jego decyzja, czy powinien pomóc, czy nie. To zawodnik powinien mu powiedzieć, czy chce, czy nie chce pomocy - powiedział po meczu sędzia Demski.

- To była bardzo droga pomoc medyczna -  komentowali w pomeczowym studiu eksperci Canal+ Sport 5. Anders Thomsen za każdy zdobyty w meczu ligowym punkt w 2023 roku otrzymuje 8 tysięcy złotych

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości