• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Owce na wypasie. To żywe kosiarki i dodatkowa atrakcja rezerwatu

10 lipca 2023, 12:11, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Stado kilkudziesięciu owiec pojawiło się na Gorzowskich Murawach. Zwierzęta do końca lata będą pełniły funkcje żywych kosiarek na terenie rezerwatu. Owce wrzosówki stały się również jedną z atrakcji.

Trzy lata temu Urząd Miasta Gorzowa podpisał umowę z Klubem Przyrodnika na dzierżawę Gorzowskich Muraw. Wszystko po to, aby organizacja zajmująca się hodowlą owiec mogła je wypasać na terenie rezerwatu. Miasto chciało, aby zwierzęta były żywymi kosiarkami z uwagi na trudne ukształtowanie terenu. Umowa została podpisana na sześć lat, dzięki czemu owce będą pojawiać się na Gorzowskich Murawach aż do 2026 roku.

Owce w Gorzowie. Owce wrzosówki wróciły na Gorzowskie Murawy.

Na początku lipca owce wrzosówki ponownie pojawiły na terenie rezerwatu. Co istotne, wypas odbywa się pod ścisłą kontrolą. Po zjedzeniu trawy w jednym miejscu zwierzęta zostaną przeniesione wraz ze zagrodą w inne miejsce. Owce będą przebywać na Gorzowskich Murawach do końca sierpnia.

Poprzednie lata pokazały, że obecność owiec wzbudza spore zainteresowanie wśród mieszkańców Gorzowa i stanowi dodatkową atrakcję rezerwatu. W tym roku również można się spodziewać, że wiele rodzin z dziećmi wybierze się na Gorzowskie Murawy, aby zobaczyć owce na żywo i spędzić miły czas wśród natury.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości