• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Będą walczyć o awans do mistrzostw świata. Reprezentacja Polski zagra w Arenie Gorzów

6 lipca 2023, 11:34, Marcin Kluwak
fot. Biuro projektowe Fort Polska
Prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie powoli zmierzają do końca. Arena Gorzów ma być gotowa pod koniec września, natomiast udostępnienie jej zaplanowane jest na IV kwartał 2023 roku. Portal gorzowianin.com dowiedział się, że pierwsza duża impreza, która jeszcze w tym roku odbędzie się w Arenie Gorzów to eliminacje do mistrzostw świata w futsalu.

Budową hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie zajmuje się firma Budimex S.A. Aktualny koszt inwestycji 110 mln 717 tys. 220 zł brutto, a termin zakończenia prac to 21 września 2023 roku. Jak informuje Słowianka, otwarcie Areny Gorzów oraz udostępnienie jej klubom sportowym i mieszkańcom Gorzowa planowane jest w IV kwartale 2023 roku.

W obiekcie można będzie organizować imprezy sportowe, koncerty, kabarety czy występy taneczne oraz wszelkiego rodzaju targi i eventy.

Eliminacje do mistrzostw świata w futsalu w Arenie Gorzów. Reprezentacja Polski zagra w Arenie Gorzów

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w Arenie Gorzów jeszcze w tym roku odbędzie się duża, międzynarodowa impreza sportowa. Będą to eliminacje do mistrzostw świata w futsalu, które odbędą się w 2024 roku w Uzbekistanie.

Reprezentacja Polski w futsalu rozpocznie udział w grupowych kwalifikacjach rundy elitarnej do mistrzostw świata 2024 w Uzbekistanie, grając przeciwko Serbii w piątek 15 września w Koszalinie. Oprócz Serbii, biało-czerwoni zmierzą się także z Ukrainą i Belgią. Zwycięzcy pięciu grup awansują bezpośrednio do turnieju finałowego, natomiast cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc będą rywalizować w barażach o pozostałe, dwa wolne miejsca.

Jeden z meczów grupowych przeciwko Ukrainie zostanie rozegrany w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Mecz reprezentacji Polski w futsalu odbędzie się 20 grudnia 2023 roku w hali Arena Gorzów, znajdującej się przy ulicy Słowiańskiej.

Warto przypomnieć, że  w nowej hali będą znajdowały się 3744 miejsca na trybunie stałej oraz 1384 miejsca na trybunie teleskopowej. Na środku areny głównej zainstalowany będzie telebim w formie sześcianu zapewniający widoczność z każdej trybuny. Z kolei parking pomieści 392 samochody osobowe. Będą też miejsca postojowe dla autokarów, 8 miejsc do ładowania samochodów, a także 88 miejsc dla rowerów

 

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości