• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów ma ogólnodostępne defibrylatory. Możesz komuś uratować życie

29 czerwca 2023, 10:08, Marcin Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Od kilku dni mieszkańcy Gorzowa mają dostęp do czterech nowych defibrylatorów. Urządzenia AED zostały zamontowane przy ul. Teatralnej, Targowej, Żwirowej oraz Podmiejskiej, tak aby były pod ręką w razie potrzeby uratowania komuś życia. Ich obsługa jest banalnie prosta.

W ostatnich latach w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej urządzeń AED, czyli defibrylatorów automatycznych. Jest to urządzenie dzięki któremu w łatwy sposób możemy uratować komuś życie. Defibrylator jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy wyjąć go z kapsuły, otworzyć i wcisnąć zielony przycisk, a urządzenie będzie krok po kroku będzie tłumaczyć kolejność działań ratowniczych.

Defibrylatory w Gorzowie. W tych miejscach pojawiły się urządzenia AED w Gorzowie

Teraz ogólnodostępne defibrylatory pojawiły się również w przestrzeni miejskiej w Gorzowie. Cztery kapsuły z urządzeniami AED zostały zamontowane na budynku Inneko przy ul. Teatralnej, budynku Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego przy ul. Targowej, na budynku portierni przy bramie głównej cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej, a także na terenie bazy transportowej PKS przy ul. Podmiejskiej – na budynku biura Inneko RCS. Wszystko dzięki akcji miejskiej spółki Inneko i władzom Gorzowa.

W środę 28 czerwca prezydent Jacek Wójcicki uczestniczył w pokazie działania defibrylatora umieszczonego na budynku Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który przeprowadziła Harcerska Grupa Ratownicza.

Prezydent Wójcicki zachęca mieszkańców do udziału w bezpłatnym szkoleniu z użycia defibrylatora. - Ten sprzęt sam mówi, co trzeba robić, nie ma co się bać. Oby nigdy nie było potrzeby ich użycia, ale w razie czego jest bardzo pomocny – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Spółka Inneko wraz z Harcerską Grupą Ratownictwa Medycznego planuje przeprowadzenie kolejnych szkoleń z obsługi urządzenia AED.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości