• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Urodziny Gorzowa. Napisz życzenia dla miasta i wygraj upominki

21 czerwca 2023, 09:22, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Z okazji urodzin Gorzowa, na mieszkańców czeka dwudniowa, wielka biesiada na nadwarciańskich błoniach przy ul. Wał Okrężny. Na scenie wystąpi m.in. Dziubek Band z Marią Sadowską czy też Gorzowska Orkiestra Dęta w towarzystwie Błażeja Króla. Urząd Miasta Gorzowa przygotował specjalne kartki urodzinowe, na których każdy może napisać życzenia dla miasta i wygrać miejskie upominki.
W niedzielę 2 lipca minie 766. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Z tej okazji, na mieszkańców czeka dwudniowa, wielka biesiada na nadwarciańskich błoniach przy ul. Wał Okrężny. W pierwszy lipcowy weekend na scenie wystąpi Dziubek Band z Marią Sadowską, Liroyem i Kubą Badachem. Zagra również Gorzowska Orkiestra Dęta w towarzystwie Błażeja Króla, Krystyny Prońko i Przemka Raminiaka. Świętowanie zakończy koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Gorzów świętuje urodziny. Napisz życzenia dla Gorzowa

Z okazji urodzin Gorzowa, urzędnicy przygotowali specjalne, urodzinowe kartki. To będzie niepowtarzalna okazja, aby napisać życzenia dla Gorzowa. Przygotowano ponad tysiąc kartek pocztowych.

Kartki będzie można odebrać w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego, Myśliborskiej, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Kazimierza Wielkiego, w instytucjach kultury oraz w restauracjach i kawiarniach w centrum. Na awersie karty jest rysunek tortu, ten sam, który znajduje się na plakatach urodzinowych, a z drugiej strony karty jest miejsce na życzenia.

- Zapraszamy, by napisać czego życzymy Gorzowowi na najbliższe lata i podpisane kartki wziąć ze sobą na urodzinową zabawę. W pobliżu sceny będzie stało prezentowe pudełko (forma urny na karty do głosowania), do którego należy wrzucić podpisaną kartkę - opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast w sobotę 1 lipca i niedzielę 2 lipca podczas urodzinowych koncertów prowadzący będą przeprowadzać mini losowanie i wybrani nadawcy kartek będą mieli szanse na upominki, m.in. unikatowe urodzinowe koszulki.

Co będzie się działo na urodziny Gorzowa? Program urodzin miasta Gorzowa

sobota 1 lipca

godz. 19-21 – koncert Dziubek Band i goście: Kuba Badach, Liroy, Maria Sadowska, No Logo, Marta Kołodziejczyk

godz. 21.30-23 - Awiński Show,

godz. 23 – 2 w nocy - dyskoteka pod chmurką

niedziela 2 lipca

godz. 18-19 – koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej w towarzystwie gości: Błażej Król, Krystyna Prońko, Przemek Raminiak, Aleksander Kaczuk-Jagielnik, Monika Makowska-Wiącek,

godz. 19.15-20.15 – koncert Błażeja Króla

godz. 20.30-22 – koncert Dawida Kwiatkowskiego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości