• Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 34

Warta Gorzów wywozi cenne punkty z Zielonej Góry

17 czerwca 2023, 20:26, Marcin Kluwak
AstroEnergy Warta Gorzów wygrywa w meczu z Lechią Zielona Góra 2:0. To był ostatni mecz 34 kolejki III ligi. Dzięki temu zwycięstwu gorzowianie zachowali prawo do gry w III lidze.

Warta Gorzów potrzebowała zdobyć przynajmniej jeden punkt w Zielonej Górze, aby zapewnić sobie utrzymanie bez konieczności oglądania się na wynik meczu Stali Brzeg, która rywalizowała z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Przed rozpoczęciem spotkania to gorzowianie mieli trzy punkty przewagi nad Stalą.

Pierwszą bramkę dla Warty zdobył Paweł Krauz, który wykorzystał rzut karny w 28. minucie. Sędzia uznał za faul zderzenie Jakuba Gudera z Karolem Gardzielewiczem. W doliczonym czasie drugiej połowy Warta przypieczętowała swoje utrzymanie dzięki bramce Dawida Ufira, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Lechii.

Warta Gorzów zwyciężyła 2:0 i zapewniła sobie kolejny sezon w III lidze