• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Dzieje się wokół Gorzowa. Zabytkowe auta na zlocie Classica Mierzęcin

8 czerwca 2023, 13:16, Marcin Kluwak
fot. facebook.com/ClassicaMierzecin
W dniach 17-18 czerwca w Pałacu Mierzęcin w powiecie strzelecko-drezdeneckim odbędzie się zlot zabytkowych samochodów Classica Mierzęcin. Na fanów zabytkowej motoryzacji czekają rzadkie egzemplarze, pięknie odrestaurowane auta. Całość dopełnią stylizacje retro uczestników zlotu.

W ramach naszego nowego cyklu "Dzieje się wokół Gorzowa" informujemy naszych czytelników o koncertach i ciekawych wydarzeniach, które odbywają się nie tylko w powiecie gorzowskim, ale również w sąsiednich powiatach.

Classica Mierzęcin. Zlot zabytkowych samochodów w Pałacu Mierzęcin

Na co dzień schowane w garażach, troskliwie okryte pokrowcami przez swoich właścicieli. Uruchamiane tylko gdy pogoda sprzyja i na wyjątkowe okazje. Mowa o najpiękniejszych i najcenniejszych kultowych, zabytkowych samochodach, które pojawią się na zlocie Classica Mierzęcin.

Zlot zabytkowych samochodów Classica Mierzęcin odbędzie się w sobotę 17 czerwca i niedzielę 18 czerwca w pałacu Mierzęcin w powiecie strzelecko-drezdeneckim. W imprezie weźmie udział ponad 50 załóg, w unikatowych, klasycznych samochodach z Polski i Europy.

Classica Mierzęcin. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Osoby, które wybiorą się w weekend do Mierzęcina będą miały możliwość obejrzenia rzadkich egzemplarzy pięknie odrestaurowanych aut, porozmawiania z właścicielami pojazdów czy zrobienia zdjęć.

Podczas dni otwartych odbędzie się prezentacja aut w części folwarcznej, uroczysty przejazd przed pałac, renomowany konkurs elegancji, prezentacja najciekawszych uczestników oraz wybór najpiękniejszego auta zlotu – to plan na sobotę 17 czerwca.

Z kolei w niedzielę 18 czerwca odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym zlotu – Patrykiem Mikiciukiem, znanym i lubianym dziennikarzem, który zaraża swoją motoryzacyjną pasją. Niedziela to również premiera zupełnie nowego wydarzenia towarzyszącego – Retro Tenis Cup. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy amatorzy tenisa, chcących sprawdzić swoje umiejętności oraz dobrze się bawić i poczuć ducha retro. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest strój retro lub biały. Zwiedzającym czas umilą występy zespołu Dixieland.

Na najmłodszych czeka pełna moto-atrakcji strefa dziecka – miniClassica. Wstęp na imprezę dla zwiedzających jest bezpłatny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości