• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Miasto wybuduje drogę dojazdową do nowego osiedla

7 czerwca 2023, 13:02, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się budową nowego odcinka ul. Litewskiej. Ten ma być drogą dojazdową do powstającego osiedla Słowiańskiego. Firma, która wygra przetarg będzie miała 2 miesiące na budowę drogi.

Tereny popoligonowe w Gorzowie są atrakcyjnym terenem inwestycyjnym dla deweloperów. Świetnym tego przykładem jest osiedle Europejskie, które rozrasta się w błyskawicznym tempie, a nowe bloki wyrastają jak grzyby po deszczu. Zakłada się, że za około 15 lat bloki zajmą cały teren wzdłuż ul. Myśliborskiej aż do ul. Dobrej.

Jednak to niejedyne osiedle, które powstanie na ternie byłych poligonów. Kolejny deweloper ma w planach wybudować nowoczesne osiedle Słowiańskie na terenach popoligonowych za Leroy Merlin, OBI i Media Markt. Spółka Mój Dom Gorzów wybudowała pierwszy trzy bloki przy ul. Węgierskiej i Czeskiej. Jednak inwestor zamierza wybudować kilkanaście budynków na osiedlu Słowiańskim.

Nowoczesne bloki już są, ale drogi dojazdowej do nich brak. Dlatego też miasto doszło do porozumienia z deweloperem w sprawie prac przy ul. Litewskiej, która będzie prowadziła na nowe osiedle.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na budowę nowego odcinka ul. Litewskiej od drogi dojazdowej na tyłach Leroy Merlin do nowego osiedla. Wykonawca będzie musiał wykonać podbudowę i wylać asfalt.

Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 23 czerwca. Potencjalny wykonawca będzie miał dwa miesiące na budowę drogi.

Ponadto na obecnym odcinku ul. Litewskiej od ronda Słowiańskiego do zakrętu zostanie sfrezowana obecna nawierzchnia i ułożona nowa warstwa ścieralna.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości