Wiadomości

Tramwaj zderzył się z renault i toyotą

31 maja 2023, 09:04, Marcin Kluwak
fot. Wypadki Gorzów
W środowy poranek na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Mieszka I i Roosevelta doszło do zderzenia tramwaju z dwoma samochodami osobowymi – renault i toyotą. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie.

W środę 31 maja około godz. 8.30 na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Mieszka I i Roosevelta w Gorzowie doszło do zderzenia tramwaju linii nr 2, który jechał w kierunku Wieprzyc z dwoma samochodami osobowymi – renault i toyotą. Na miejsce została wysłana policja, dwa zastępy straży pożarnej i pogotowie.

- Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowcy, wjeżdżając na skrzyżowanie mieli zielone światło, natomiast motorniczy miał na sygnalizatorze zakaz wjazdu. Tym samym do zdarzenia doszło z winy motorniczego. W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie, w trakcie którego zostaną ustalone dokładne okoliczności zdarzenia. Prawdopodobnie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W tramwaju oprócz motorniczego nie było pasażerów. Jedna osoba z samochodu osobowego trafiła pod opiekę pogotowia, ale na szczęście nic poważnego jej się nie stało.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości