• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: W żłobkach brakuje miejsc. Miasto szuka rozwiązań

16 maja 2023, 13:24, Marcin Kluwak
fot. archiwum Urzędu Miasta Gorzowa
W Gorzowie zakończył się nabór do miejskich żłobków. Do czterech placówek przyjęto łącznie 262 dzieci. Prawie drugie tyle, bo 224 maluchów znalazło się na liście rezerwowej. Miasto chce wprowadzić pilotażowy program przyjmowania do przedszkoli już 2,5-letnich dzieci oraz rozbudować żłobek przy ul. Maczka.

Zakończył się nabór wniosków do żłobków miejskich na rok szkolny 2023/2024. Jak się okazało, ponownie było więcej chętnych, niż miejsc w żłobkach. Do czterech miejskich żłobków przyjęto 262 dzieci. Natomiast zabrakło miejsca dla 224 maluchów.

- Ta sytuacja pokazuje skalę potrzeb miasta. Dlatego pilotażowo, już od tego roku szkolnego do Przedszkola Miejskiego nr 2 w Gorzowie będą przyjmowane dzieci 2,5-letnie. To powinno zwiększyć możliwości przyjęć w żłobkach. Jeśli pilotaż się powiedzie, miasto rozważy podobne rozwiązania w niektórych, innych placówkach przedszkolnych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Kolejnym rozwiązaniem, które ma zapewnić większą liczbę miejsc w żłobkach, jest rozbudowa jednej z placówek. Władze Gorzowa zdecydowały, że rozbudowany zostanie żłobek przy ul. Maczka.

- Miasto jest już formalnie przygotowane do rozpoczęcia rozbudowy, ma zapewnione dofinansowanie o które się ubiegało. Kilkadziesiąt dodatkowych miejsc powinno poprawić sytuację związaną z brakiem miejsc w żłobkach – podkreśla Ciepiela.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości