• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Polska od Kuchni w Gorzowie. Będzie pysznie i koncertowo

16 maja 2023, 08:37, Marcin Kluwak
fot. Karolina Machnicka, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 21 maja do Gorzowa zjadą członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa lubuskiego, aby wziąć udział w imprezie "Polska od Kuchni". Natomiast wieczorem na Starym Rynku odbędą się koncerty. Na scenie wystąpią artyści polskiej sceny muzycznej tacy jak zespół Piękni i Młodzi, Dj Adamus, Skolim, Filip Lato oraz Blanka.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. Wielki finał imprezy odbędzie się we wrześniu na błoniach Stadionu Narodowego, jednak zanim to nastąpi, festiwal odbędzie się w wybranej lokalizacji w każdym z województw.

Polska od Kuchni w Gorzowie. Na mieszkańców Gorzowa czeka pyszne jedzenie i koncerty

„Polska od kuchni” zawita również do Gorzowa. Impreza odbędzie się w niedzielę 21 maja na Starym Rynku. Start o godz. 13, wstęp bezpłatny. Organizatorzy zapewniają, że podczas festiwalu na gorzowian będzie czekać pyszne jedzenie, ogromna porcja kulinarnej wiedzy, świetna zabawa, niezapomniane przeżycia i ciekawe nagrody.

- Zapraszamy na Stary Rynek na największy niedzielny obiad. Zasiądźmy wspólnie do rodzinnego obiadu, poznajmy regionalną kulturę, weźmy udział w konkursach, bawmy się, uczmy, każdy znajdzie coś dla siebie. Od nas nikt nie wyjdzie głodny – podkreśla Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

W programie przewidziano pokazy i warsztaty kulinarne Karola Okrasy, Kuby Steuermarka i Katarzyny Gubały. Ponadto zaplanowano prezentację i degustację potraw przygotowanych przez gospodynie z całego województwa lubuskiego, wybory Miss wdzięku, loterie nagród i moc atrakcji dla najmłodszych.

Natomiast o godz. 20 na scenie na Starym Rynku odbędą się koncerty artystów polskiej sceny muzycznej. Wystąpi zespół Piękni i Młodzi, Dj Adamus, Skolim, Filip Lato oraz Blanka. Będzie to pierwszy koncert młodej piosenkarki tuż po występie na Eurowizji.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości