• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Ciężarówka wjechała w pojazd służby drogowej na S3 [zdjęcia]

5 maja 2023, 18:03, Marcin Kluwak
W piątkowe popołudnie doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze ekspresowej S3 w rejonie węzła Gorzów Północ. Kierujący samochodem ciężarowym wjechał w pojazd służby drogowej, która zabezpieczała miejsce wcześniejszej kolizji. Droga w kierunku Skwierzyny jest zablokowana.

W piątek 5 maja o godz. 16 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na 82 km drogi ekspresowej S3 na pasie w kierunku Skwierzyny. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej i policja.

Kiedy służby dotarły na miejsce, okazało się, kierujący samochodem osobowym marki volkswagen uderzył w bariery energochłonne. Kierujący volkswagenem prawdopodobnie zasnął za kierownicą, przez zjechał na prawą stronę i uderzył w barierki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ruch w kierunku Skwierzyny odbywał się jednym pasem, a miejsce zdarzenia zabezpieczała służba drogowa. Niestety o godz. 17.48 w pojazd patrolu S3, który zabezpieczał rozbitego volkswagena wjechał kierujący samochodem ciężarowym.

- Kierujący ciągnikiem siodłowym z niewyjaśnionych przyczyn doprowadził do zderzenia z pojazdem służby drogowej zabezpieczającej miejsce wcześniejszej kolizji. Całe szczęście, nikomu z pracowników obsługi S3 nic się nie stało. Jednak doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych, dlatego też droga w kierunku Skwierzyny jest zablokowana – komentuje Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

AKTUALIZACJA

godz. 18.30 - Lewy pas drogi ekspresowej S3 został odblokowany. 

godz. 19.35 - Koniec utrudnień. Trasa S3 w kierunku Skwierzyny jest już całkowicie przejezdna.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości