• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Grand Prix w Gorzowie. Stal Gorzów otrzyma ogromne wsparcie od miasta

5 maja 2023, 13:32, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Turniej Grand Prix w Gorzowie odbędzie się w sobotę 24 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza. Impreza ma kosztować ponad 2,6 mln zł. Miasto Gorzów zdecydowało właśnie o dotacji w wysokości 1,3 mln zł dla Stali Gorzów na organizację turnieju.

Od 2022 roku Gorzów jest ponownie organizatorem turnieju Grand Prix, w którym najlepsi żużlowcy walczą o tytuł mistrza świata. Zawody z cyklu Grand Prix będą się odbywać w Gorzowie aż do 2025 roku. Tegoroczna impreza odbędzie się w Gorzowie w sobotę 24 czerwca 2023 roku. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 23 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza juniorzy powalczą o tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów w ramach turnieju Grand Prix 2.

Organizacją Grand Prix zajmuje się klub Stal Gorzów przy finansowym wsparciu władz Gorzowa. Według szacunków koszt organizacji turnieju w 2023 roku ma wynieść 2 mln 626 tys. 619 zł. Część tej kwoty w ramach dotacji pokryje miasto.

Stal Gorzów otrzyma ogromną dotację na organizację Grand Prix

Władze Gorzowa poinformowały właśnie o wynikach naboru wniosków z zakresu wspierania rozwoju sportu. Stal Gorzów otrzyma od miasta aż 1 mln 300 tys. zł na organizację turniejów Speedway Grand Prix w Gorzowie w dniach 23-24 czerwca 2023 roku. To połowa kwoty potrzebnej na organizację zawodów. Pozostałą część będzie musiała dołożyć Stal Gorzów.

Co ciekawe, w ramach tego rozdania, dotację, ale znacznie mniejszą otrzymał również klub ALKS AJP, który będzie organizatorem 99. Mistrzostw Polski seniorów w Lekkiej Atletyce na stadionie lekkoatletycznym im. Lubuskich Olimpijczyków w Gorzowie. Na organizację tej imprezy klub otrzymał 506 tys. 750 zł.

Gdzie oglądać Speedway Grand Prix 2023? Czy turnieje Speedway Grand Prix będą transmitowane w telewizji?

Wszystkie polskie rundy Grand Prix, czyli te, które odbędą się w Warszawie, Gorzowie i Toruniu będą transmitowane na antenie stacji TTV. Pozostałe turnieje zagraniczne będzie można obejrzeć tylko na platformie Player i Eurosport

Terminarz Speedway Grand Prix 2023

- 13 maja - Warszawa

- 3 czerwca - Praga (Czechy)

- 10 czerwca - Teterow (Niemcy)

- 24 czerwca - Gorzów

- 15 lipca - Malilla (Szwecja)

- 12 sierpnia - Ryga (Łotwa)

- 2 września - Cardiff (Wielka Brytania)

- 16 września - Vojens (Dania)

- 30 września – Toruń

Terminarz Grand Prix 2 – dawne Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów

- 2 czerwca Praga (Czechy)

- 23 czerwca Gorzów

- 15 września Vojens (Dania)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości