• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 29 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Sklepy otwarte w majówkę w Gorzowie. Kiedy zrobić zakupy nad długi weekend?

26 kwietnia 2023, 10:00, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Przed nami długi majowy weekend, który wiele osób postanowi spędzić w towarzystwie rodziny i znajomych, grillując na świeżym powietrzu. Jak będą otwarte sklepy w majówkowy weekend i kiedy będziemy mogli zrobić zakupy? Podpowiadamy.

W tym roku weekend majówkowy jest zdecydowanie dłuższy, niż zazwyczaj. Majówka rozpocznie się już w sobotę 29 kwietnia. Jeżeli ktoś weźmie tylko jeden dzień urlopu (2 maja), to będzie mógł się cieszyć pięcioma dniami wolnymi. Natomiast osoby, które wezmą trzy dni urlopu (2, 4 i 5 maja) będą miały aż dziewięć dni wolnego.

Część osób wolny czas wykorzysta na wyjazd nad morze, w góry lub na zagraniczną wycieczkę. Pozostali, którzy zostaną w miejscu swojego zamieszkania, spędzą czas w towarzystwie rodziny i znajomych, grillując na świeżym powietrzu. Jak zatem są otwarte sklepy podczas długiego majowego weekendu?

Jak są otwarte sklepy w majówkę w Gorzowie?

Osoby, które chcą zrobić zakupy przed długim weekendem majowym, będą mogły to zrobić nie tylko w sobotę 29 kwietnia, ale również w niedziele 30 kwietnia. Ostatnia niedziela kwietnia zgodnie z ustawą jest niedzielą handlową. Zatem otwarte będą wszystkie sklepy, supermarkety i galerie handlowe.

Z kolei poniedziałek 1 maja, czyli Święto Pracy oraz środa 3 maja, czyli Narodowe Święto Konstytucji to dni ustawowo wolne od pracy. To oznacza, że większość punktów handlowych będzie zamknięta. Wyjątkiem będą sklepy, gdzie za kasą stanie sam właściciel. Tym samym zakupy będzie można zrobić w osiedlowych sklepach czy też w Żabkach. Natomiast we wtorek 2 maja wszystkie sklepy będą czynne normalnie. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości