• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Sklepy otwarte w majówkę w Gorzowie. Kiedy zrobić zakupy nad długi weekend?

29 kwietnia 2024, 09:30, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Przed nami długi majowy weekend, który wiele osób postanowi spędzić w towarzystwie rodziny i znajomych, grillując na świeżym powietrzu. Jak będą otwarte sklepy w majówkowy weekend i kiedy będziemy mogli zrobić zakupy? Podpowiadamy.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W tym roku weekend majówkowy jest zdecydowanie dłuższy, niż zazwyczaj. Majówka rozpocznie się już w środę 1 maja. Jeżeli ktoś weźmie tylko jeden dzień urlopu (2 maja), to będzie mógł się cieszyć pięcioma dniami wolnymi. Natomiast osoby, które wezmą trzy dni urlopu (29 kwietnia, 30 kwietnia i 2 maja) będą miały aż dziewięć dni wolnego.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Część osób wolny czas wykorzysta na wyjazd nad morze, w góry lub na zagraniczną wycieczkę. Pozostali, którzy zostaną w miejscu swojego zamieszkania, wykorzystają piękną pogodę i spędzą czas w towarzystwie rodziny i znajomych, grillując na świeżym powietrzu. Jak zatem są otwarte sklepy podczas długiego majowego weekendu?

Jak będą otwarte sklepy w majówkę w Gorzowie?

Osoby, które chcą zrobić zakupy przed długim weekendem majowym, będą mogły to zrobić nie tylko we wtorek 30 kwietnia, ale również w czwartek 2 maja czy sobotę 4 maja. W te dni sklepy będą otwarte jak zazwyczaj.

Z kolei środa 1 maja, czyli Święto Pracy oraz piątek 3 maja, czyli Narodowe Święto Konstytucji to dni ustawowo wolne od pracy. To oznacza, że większość punktów handlowych będzie zamknięta. Wyjątkiem będą sklepy, gdzie za kasą stanie sam właściciel. Tym samym zakupy będzie można zrobić w osiedlowych sklepach czy też w Żabkach. Otwarty będzie też m.in. sklep Lewiatan przy ul. Wróblewskiego czy Sklep Polski.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości