• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Pogoda im niestraszna. Tak motocykliści rozpoczęli sezon w Gorzowie [zdjęcia]

15 kwietnia 2023, 13:42, Marcin Kluwak
Pomimo kapryśnej pogody i opadów deszczu, w sobotę 15 kwietnia ulice Gorzowa należały do motocyklistów. Kilkuset fanów jednośladów przejechało w paradzie przez miasto, aby oficjalnie rozpocząć sezon motocyklowy. Impreza jak zawsze ma również charakter charytatywny. Podczas tegorocznego rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Gorzowie, pieniądze są zbierane na spełnienie marzenia 5-letniego Kuby i 7-letniej Laury, podopiecznych Fundacja Mam Marzenie.

W sobotę 15 kwietnia ulicami Gorzowa przejechały setki motocyklistów, aby oficjalnie rozpocząć sezon motocyklowy. Fanom jednośladów nie przeszkadzała nawet kapryśna aura i padający deszcz, aby wziąć udział we wspólnej paradzie. Tegoroczna trasa przejazdu liczyła 11,1 km. Co istotne, gorzowska impreza jest największym zlotem motocyklistów w zachodniej Polsce.

Motocykliści punktualnie o godz. 13 wystartowali z Bulwaru Zachodniego i przejechali m.in. przez most Staromiejski, ul. Grobla, most Lubuski, ul. Podmiejską, ul. Piłsudskiego, ul. Walczaka, ul. Chrobrego, aby wrócić na bulwar.

Tam po parady odbywa się piknik z ciastem, kawą i herbatą oraz konkursami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabraknie również ogniska z kiełbaskami. Impreza jak zawsze ma charakter charytatywny.

Motocykliści spełnią marzenia 5-letniego Kuby i 7-letniej Leny

- Jest to impreza o charakterze charytatywnym, podczas której wolontariusze fundacji zbierać będą darowizny, które w 100% przeznaczone będą na zrealizowanie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – podkreśla Jacek Sterżeń, organizator imprezy Moto Start.

W tym roku pieniądze będą zbierane dla rodzeństwa – 5-letniego Kuby i 7-letniej Laury, którzy od urodzenia zmagają się z bardzo ciężką wadą metaboliczną, która wyznacza codzienność, zarówno dzieciom, jak i całej rodzinie. Dzieci są podopiecznymi gorzowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Są pogodni, radośni i uśmiechnięci. Uwielbiają się ze sobą bawić i spędzać wspólnie czas.

Jakie są ich marzenia? Dziewczynka bardzo chciałaby mieć domek dla wszystkich swoich lalek Barbie. Koniecznie różowy i taki, gdzie lalki będą mogły spać, gotować, oglądać telewizję i oczywiście myć się. Łazienka, to podstawa w każdym domku dla lal. Z kolei marzeniem Kubusia jest konsola do gier Xbox! Kuba marzy, aby pograć w piłkę „na żywo” lub pościągać się samochodami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości