• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wypadek w pociągu koło Gorzowa. W akcji śmigłowiec LPR

11 kwietnia 2023, 18:05
fot. czytelnik Kacper
Dramatyczne sceny rozegrały się w pociągu regio Wilda do Poznania. Na stacji w Santoku pasażer próbował wsiąść do szynobusu, kiedy zamykały się drzwi. Mężczyzna wypadł z pojazdu i uderzył głową o chodnik. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kolejny dzień i kolejne zdarzenie w pociągu regio Wilda do Poznania, który miał odjechać z Gorzowa o godz. 16.57. Jednak już na starcie szynobus do Poznania był opóźniony jakieś 10-15 minut. We wtorek 11 kwietnia na obleganej trasie z Gorzowa do Poznania został puszczony dwuczłonowy skład, przez co w środku panował ścisk.

- Dzisiaj istny cyrk w PKP. Wsiedliśmy do szynobusu w kierunku Poznania już na przystanku na Wieprzycach, bo wiadomo że na dworcu trudno się zmieścić, bo pociąg przepełniony – opowiada czytelniczka Sabina. - Pociąg jak zawsze przepełniony. Puścili wypożyczony skład z województwa zachodniopomorskiego, a w Kostrzynie stał podobno skład trójczłonowy - relacjonuje czytelnik Kacper.

Natomiast na stacji w Santoku doszło do dramatycznego zdarzenia z udziałem pasażera. - Teraz stoimy w Santoku i czekamy na śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, bo zemdlał jakiś pasażer. Pociąg już na starcie miał jakieś 10-15 minut opóźnienia, z czego w samym Santoku staliśmy jakieś 30 minut i czekaliśmy na śmigłowiec – opisuje czytelniczka Sabina.

Co się stało, że pasażer zemdlał? - Mężczyzna wchodził do szynobusu, kiedy konduktor dawał sygnał do odjazdu i drzwi się zamykały. W pewnym momencie drzwi się ponownie otworzyły i pasażer wypadł z pociągu uderzając głową o chodnik, przez co stracił przytomność - relacjonuje pani Dagmara.

Mężczyźnie pomocy udzielili inni pasażerowie szynobusu oraz konduktor. Poszkodowany mężczyzna trafił pod opiekę załogi pogotowia oraz śmigłowca LPR, natomiast pociąg w kierunku Poznania ruszył ze stacji w Santoku o godz. 17.50.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości