• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Pijany mężczyzna bił kobietę. Zareagował 19-latek

3 kwietnia 2023, 06:22, Marcin Kluwak
fot. czytelnik
W niedzielne popołudnie w samym centrum Gorzowa pijany mężczyzna bił kobietę. Jednym ze świadków tego zdarzenia był 19-letni Kornel, który stanął w obronie kobiety i obezwładnił pijanego mężczyznę oraz wezwał na miejsce policję.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

- Czy wiecie co się stało przy ul. Dzieci Wrzesińskich? Pięć radiowozów jechało na sygnale, ktoś został zatrzymany – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Tomasz. Wszystko działo się w niedzielę 2 kwietnia o godz. 17.45 przy ul. Dzieci Wrzesińskich w Gorzowie.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

- Doszło do kłótni pomiędzy parą, jeden z przechodniów to zauważył i stanął w obronie kobiety oraz wezwał na miejsce policję - mówi Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało, pijany mężczyzna bił kobietę, a w jej obronie stanął jeden ze świadków, którym okazał się 19-latek. - 19-letni Kornel Rumik pełnił w niedzielę służbę porządkową podczas marszu papieskiego w Gorzowie. Przed rozpoczęciem marszu był świadkiem, jak mężczyzna szarpie i bije kobietę. Reakcja chłopaka była natychmiastowa, stanął w obronie kobiety, a następnie zadzwonił po policję oraz obezwładnił mężczyznę, pomimo tego, że ten był bardzo agresywny i pijany. Okazało się, że mężczyzna to obywatel Bułgarii, który bił swoją byłą żonę – opowiada Adrian Koperski,

To niejedyna sytuacja, w której 19-latek pomógł innym osobom. Kiedy wracał do domu autobusem MZK, zauważył pijanego mężczyznę, który rozbił głowę o szybę. Wezwał pogotowie i pojechał z rannym mężczyzną na pętlę oraz czekał na przyjazd pogotowia.

- Mój podopieczny to bardzo skromny chłopak, któremu należy się pochwała, a nikt nawet nie podziękował mu za to co zrobił. Kornel pracuje jako żołnierz zawodowy i całe życie poświęcił pomocy ludziom – podkreśla Koperski.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości