• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Wraca problem z dzikami w Gorzowie

29 marca 2023, 10:37, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Do portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Bartosz, który zwraca uwagę na problem z dzikami przy ul. Warszawskiej, Ptasiej i Parkowej w Gorzowie. Jak opowiada pan Bartosz, w rejonie domów pojawia się stado ponad 20 dzików, które biegają po drodze, pochodzą pod posesje, że aż strach wyjść z domu.
W ostatnich latach mieszkańcy Gorzowa skarżyli się na obecność dzików w mieście. Zwierzęta czuły się się bardzo swobodnie, może było je spotkać nie tylko w parkach, ale również na placach zabaw i pod blokami czy też na pasie zieleni pomiędzy jezdniami przy ul. Piłsudskiego, a także w okolicach szpitala na Dekerta. Zdarzały się również przypadki, że dziki atakowały psy i ludzi, którzy wyprowadzali je na spacer.

W lutym 2021 roku doszło do odstrzału trzech dzików w rejonie szpitala na Dekerta. Niestety to nie rozwiązało problemu z tymi zwierzętami w mieście, bo z każdym rokiem pojawiają się nowe mioty.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Bartosz, który podkreśla, że w ostatnim czasie duże stado dzików pojawiło się przy ul. Warszawskiej, Ptasiej i Parkowej. - Ostatnio pojawia się u nas locha z małymi dzikami, razem ponad 20 sztuk. Dziki swobodnie podchodzą po domu. Mieszkańcy obawiają się, że mogą kogoś zaatakować. Zgłaszaliśmy to do Urzędu Miasta Gorzowa, ale nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie możemy spokojnie spacerować po okolicy czy nawet dostać się do domu. Poza tym, jest to zagrożenie nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych – opowiada czytelnik Bartosz, mieszkaniec Gorzowa.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami czy urzędnicy podejmą jakiekolwiek kroki w tej sprawie, a także czy w tym roku można spodziewać się odstrzału redukcyjnego dzików. Czekamy na odpowiedź.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości