• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trzy firmy chcą zająć się wiosennymi nasadzeniami w mieście

27 marca 2023, 13:47
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu realizację usługi nasadzenia i pielęgnacji na terenie miasta. Aż trzy firmy chcą się zająć wiosennymi nasadzeniami kwiatów i roślin ozdobnych na terenie Gorzowa. Kolorowe kwiaty i rośliny pojawią się w miejskich kwietnikach i donicach już w kwietniu.

Pod koniec lutego władze Gorzowa ogłosiły przetarg na realizację usługi nasadzenia i pielęgnacji na terenie miasta. Zamówienie zostało podzielone na części i dotyczy ukwiecenia kwietników oraz betonowych donic. Miasto czekało na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 27 marca.

Na posadzenie roślin w kwietniach miasto przeznaczyło 236 tys. 980,70 zł, natomiast w betonowych donicach 105 tys. 862,32 zł. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się aż trzy firmy. Firma Inwencja z Gorzowa zaoferowała odpowiednio 255 tys. 960 zł oraz 149 tys. 580 zł, Zakład Projektowania i Usług Komunalnych "Poraj" z Gorzowa chce 299 tys. zł oraz 115 tys. zł. Natomiast Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski z Gorzowa zaoferował 319 tys. 680 zł oraz 104 tys. 706 zł za realizację inwestycji.

Tym samym najtańszą ofertę na zajęcie się ukwieceniem kwietników złożyła firma Firma Inwencja, a na betonowe donice Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski. Teraz urzędnicy zajmą się analizowaniem ofert pod względem formalnym. Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty na początku kwietnia.

Tak Gorzów rozkwitnie na wiosnę. Co zostanie zrobione w Gorzowie?

W przypadku kwietników wykonawca zajmie się dostarczeniem roślin ozdobnych do obsadzenia miejskich kwietników gruntowych, pojemników, donic, wież kwiatowych stalowego rowerka i ampli oraz wykonanie nasadzeń i ich pielęgnacja wraz z bieżącym uprzątaniem śmieci zalegających na obsadzonej powierzchni. Jeżeli chodzi o betonowe donice, to wykonawca będzie musiał się zająć wykonaniem nasadzeń w 30 betonowych donicach oraz pielęgnacją wykonanych nasadzeń. Potencjalny wykonawca lub wykonawcy, będą mieli dwa tygodnie od podpisania umowy na rozpoczęcie nasadzeń.

Sprawdziliśmy, zieleń ma zostać posadzona się w kwietnikach w 29 różnych miejscach na terenie Gorzowa m.in. przed wejściem do Urzędu Miasta Gorzowa, przy ul. Obotoryckiej i na Starym Rynku, przy ul. Sikorskiego, koło Białego Kościółka, przy ul. Garbary, na Wełnianym runku, na Skwerze Wolności, na nadwarciańskich bulwarach, przy ul. Teatralnej, na placu Grunwaldzkim czy przy ul. Dekerta.

W kwietnikach mają zostać posadzone begonie, surfinie, ostnice, rozplenica japońska, proso rózgowate, szałwia bylinowa, werbena patagońska, rozchodnik czy też pelargonia. Lawenda, aksamitka, czosnek olbrzymi.

Jeżeli chodzi o 30 betonowych donic, to tam zostanie posadzona śliwa dziecięca, Świdośliwa Lamarcka, sosna górska, ostnica cieniutka, szałwia omszona, konwalnik płaskopędowy czy pelargonia. Dodatkowe w każdej z donic będzie również jedno drzewo.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości