• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Co dalej z budową Areny Gorzów?

21 marca 2023, 13:40, Marcin Kluwak
fot. Słowianka.pl
Wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie chce dopłaty do kontraktu. Dlatego też częściowo wstrzymał prace przy budowie Areny Gorzów. Trwają obecnie negocjacje pomiędzy Słowianką, a firmą Budimex S.A. Póki co, nie udało się dojść do porozumienia.

Pierwotnie budowa hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie miała kosztować 89 mln 157 tys. zł. Jednak już kwietniu 2022 roku mówiło się o tym, że budowa hali będzie droższa o kilkanaście milionów złotych. Ostatecznie firma Budimex S.A. złożyła w ubiegłe wakacje roszczenie o zwiększenie kontraktu o 17 mln 155 tys. zł.

Jednak niespodziewanie w marcu wykonawca poinformował, że chce zwiększenia kontraktu o kolejną sumę i wstrzymał częściowo prace. Dlatego też Słowianka rozpoczęła mediacje z firmą Budimex. - Wykonawca chce więcej pieniędzy, niż złożył do tej pory w roszczeniu. Wierzę w to, że uda się nam dojść do porozumienia – podkreślała Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.

Jaka jest kwota obecnego roszczenia wykonawcy? To pozostanie tajemnicą do zakończenia negocjacji. Jednak może to być nawet kilka czy kilkanaście milionów złotych.

Arena Gorzów. Wykonawca hali tłumaczy, dlaczego chce więcej pieniędzy

Głos w tej sprawie postanowiła zabrać firma Budimex S.A., która tłumaczy skąd jej roszczenia finansowe. - Rozmawiamy o waloryzacji umowy z powodu ogromnego wzrostu kosztów materiałów budowlanych jaki nastąpił pomiędzy 2021 a 2023 rokiem. Najpierw okres pandemii, potem atak Rosji na Ukrainę spowodowały bardzo wysokie wzrosty cen betonu i ropy sięgające średnio 90%, natomiast ceny stali wzrosły aż o 149%. Są to surowce niezbędne do prowadzenia prac i zakończenia inwestycji, przez każdego wykonawcę budowlanego. Jesteśmy otwarci na dialog. Zakończenie rozmów z sukcesem umożliwi dalsze prace i zakończenie inwestycji w tym roku – komentuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy Budimex.

Budowa Areny Gorzów. Negocjacje cały czas trwają

Spotkanie negocjacyjne odbyło się w poniedziałek 20 marca. O tym, jakie przyniosło efekty poinformowała Słowianka.

- Strony ponownie uczestniczyły w posiedzeniu mediacyjnym w celu rozwiązania trudności związanych z realizacją kontraktu, wynikłych po wybuchu wojny na Ukrainie i konsekwencji pandemii. Strony wyznaczyły sobie kolejne spotkanie na przyszły tydzień w celu dalszego procedowania kwestii spornych w tym również wysokości waloryzacji kontraktu. Wykonawca zadeklarował zintensyfikowanie trwających robót budowlanych - Agnieszka Czyrny, kierownik zespołu marketingu i logistyki Centrum Sportowo- Rehabilitacyjnego Słowianka.

Jak podkreśla Słowianka, do końca marca wyznaczyli czas na przeprowadzenie mediacji.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości