• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Gorzowie. Czas na Moto Start

10 kwietnia 2023, 12:30, Marcin Kluwak
fot. archiwum
W sobotę 15 kwietnia odbędzie się impreza „Moto Start”, czyli motocyklowe rozpoczęcie sezonu. Fani jednośladów przejadą paradą przez całe miasto, więc kierowcy samochodów muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Impreza jest jak zawsze charytatywna. W tym roku pieniądze będą zbierane dla 5-letniego Kuby i 7-letniej Laury, podopiecznych Fundacja Mam Marzenie.

Sezon zimowy za nami, więc na ulicach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Na fanów jednośladów czeka oficjalne rozpoczęcie sezonu, które zaplanowano na sobotę 15 kwietnia. Moto Start, to największa impreza tego typu w Zachodniej Polsce podczas której setki motocyklistów przejeżdża we wspólnej paradzie ulicami miasta. Tegoroczna trasa przejazdu 11,1 km ulicami Gorzowa.

Motocykliści wystartują o godz. 13 z Bulwaru Zachodniego, gdzie również zakończą swój przejazd. Natomiast po zakończeniu parady, na bulwarze będzie odbywał się piknik z ciastem, kawą i herbatą oraz konkursami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabraknie również ogniska z kiełbaskami.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Gorzowie. Tak przejadą motocykliści przez Gorzów

Przejazd rozpocznie się o godz. 13 z ul. Nadbrzeżnej na Bulwarze Zachodnim, następnie motocykliści pojadą w prawo na most Staromiejski, na rondzie św. Jerzego skręcą w ul. Grobla, na rondzie Grobla zawrócą, a następnie skręcą w prawo w ul. Zieloną, gdzie wjadą na Most Lubuski.

Dalej przejadą przez rondo Santockie w kierunku ul. Podmiejskiej, przez rondo Solidarności, ul. Pomorską i rondo Ofiar Katynia, następnie przez Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej do ronda Piłsudskiego gdzie skręcą w prawo w ul. Piłsudskiego. Dojadą do ronda Górczyńskiego, gdzie zawrócą w ul. Piłsudskiego, dojadą do ronda Piłsudskiego i pojadą dalej prosto aż do ul. Walczaka.

Następnie zjadą ul. Walczaka w dół, skręcą w prawo w ul. Jagiełły, a następnie pojadą ul. Chrobrego i wjadą pod prąd na ul. Nadbrzeżną.

A tak było podczas zakończenia sezonu w październiku 2022 roku.

Motocykliści spełnią marzenia 5-letniego Kuby i 7-letniej Leny

- Jest to impreza o charakterze charytatywnym, podczas której wolontariusze fundacji zbierać będą darowizny, które w 100% przeznaczone będą na zrealizowanie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – podkreśla Jacek Sterżeń, organizator imprezy Moto Start.

W tym roku pieniądze będą zbierane dla rodzeństwa – 5-letniego Kuby i 7-letniej Laury, którzy od urodzenia zmagają się z bardzo ciężką wadą metaboliczną, która wyznacza codzienność, zarówno dzieciom, jak i całej rodzinie. Dzieci są podopiecznymi gorzowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Są pogodni, radośni i uśmiechnięci. Uwielbiają się ze sobą bawić i spędzać wspólnie czas.

Jakie są ich marzenia? Dziewczynka bardzo chciałaby mieć domek dla wszystkich swoich lalek Barbie. Koniecznie różowy i taki, gdzie lalki będą mogły spać, gotować, oglądać telewizję i oczywiście myć się. Łazienka, to podstawa w każdym domku dla lal. Z kolei marzeniem Kubusia jest konsola do gier Xbox! Kuba marzy, aby pograć w piłkę „na żywo” lub pościągać się samochodami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości