• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Brutalne pobicie w Gorzowie. Sprawcy wszystko nagrali telefonem

11 marca 2023, 13:08, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Policjanci zatrzymali cztery osoby po brutalnym pobiciu 20-latka w rejonie mostu Lubuskiego w Gorzowie. Pokrzywdzony mężczyzna doznał rozległych obrażeń twarzy. Natomiast sprawy całe zajście nagrywali telefonem. Wśród zatrzymanych osób jest 16-latek w sprawie którego sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich. Trzej pozostali zostali tymczasowo aresztowani.

Wszystko działo się w czwartek 9 marca około godz. 18 w rejonie mostu Lubuskiego w Gorzowie. Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o brutalnym pobiciu 20-letniego mężczyzny. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, 20-latek miał rozległe obrażenia twarzy. 

- Jak relacjonował mężczyzna , zaatakowało go kilka znanych mu osób. Sytuacja miała mieć miejsce dwukrotnie w krótkim odstępie czasu. Po pobiciu w okolicach mostu Lubuskiego, podejrzani uciekli. Funkcjonariusze po zebraniu niezbędnych informacji, rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Przy ul. Nadbrzeżnej policjanci zauważyli dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariusze zatrzymali 18-latka i 21-latka – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

 Z zebranych informacji wynikało, że to nie wszyscy uczestnicy tej sytuacji. Policjanci kontynuowali działania na terenie miasta, co doprowadziło do zatrzymania 16-latka i 18-latka. Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy. 

- W sprawie prowadzonej pod nadzorem gorzowskiej prokuratury rejonowej ustalono, że pobicie było zarejestrowane telefonem. Na nagraniu widać, jak pokrzywdzony został brutalnie zaatakowany. Podejrzani uderzali go po całym ciele, był także kopany w głowę. Materiał jest zabezpieczony jako dowód w postępowaniu – podkreśla Jaroszewicz.

W sprawie zatrzymanego 16-latka sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu go na 3 miesiące w schronisku dla nieletnich. W przypadku podejrzanych dwóch 18-latków i 21-latka, prokurator po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt. W sobotę 11 marca sąd zdecydował o 3-miesięcznym tymczasowym areszcie mężczyzn.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości