• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wszedł do kościoła i ukradł pieniądze ze skarbonki [film]

23 lutego 2023, 12:00, mk
fot. KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa zatrzymali mężczyznę, który w kościele w Kłodawie włamał się do skarbonki na datki i ukradł pieniądze. W środku znajdowało się około 500 zł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Zatrzymany 56-latek nie potrafił wytłumaczyć dlaczego ukradł pieniądze z kościoła. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wszystko działo się w sobotę 18 lutego w kościele w Kłodawie. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do skarbonki i kradzieży pieniędzy z kościoła. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

Jak się okazało, całe zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu. Na filmie widać jak mężczyzna wszedł do otwartej świątyni, a następnie zajął się kradzieżą pieniędzy ze skarbonki na datki.

- Przez kilka chwil, na kolanach, próbował dostać się do środka. Ostatecznie mężczyzna ukradł pieniądze. W środku znajdowało się około 500 zł. Zapis został zabezpieczony przez policjantów. Wizerunek nie wskazywał jednak na osobę, która mogłaby być policjantom znana z innych przestępstw – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kryminalnym udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Okazało się, ze jest to mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości. 56-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna dotychczas nie był notowany. Nie potrafił jednak w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Funkcjonariusze odzyskali 250 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości