• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Nad Gorzów nadciąga orkan "Otto". Będzie wiało nawet 100 km/h!

17 lutego 2023, 08:30, ak
fot. archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego. Nad zachodnią Polskę nadciąga orkan Otto, któremu będą towarzyszyć porywy wiatru osiągające nawet 100 km/h. Najmocniej ma wiać w nocy z piątku na sobotę.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Nad Polskę nadciąga aktywny front atmosferyczny, a wraz z nim wichura o mocy orkanu, który otrzymał nazwę "Otto" – pierwotnie cyklon Ulf. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i województwa lubuskiego, w tym powiatu gorzowskiego, międzyrzeckiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, słubickiego, świebodzińskiego, zielonogórskiego oraz Zielonej Góry.

Orkan Otto w Gorzowie. Będzie wiało nawet 100 km/h

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Alert drugiego stopnia stopnia obowiązuje od godz. 18 w piątek 17 lutego do godz. 9 rano w sobotę 18 lutego. Według prognoz wichura o mocy orkanu ma osiągać średnią prędkość od 35 do 50 km/h, natomiast w porywach może wiać do 100 km/h. Jak informuje IMGW najmocniej ma wiać z piątku na sobotę w nocy. Wichura będzie na tyle silna, że ma łamać drzewa czy zrywać linie energetyczne.

Cmentarz w Gorzowie może zostać zamknięty

Administrator cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej informuje, że z powodu orkanu Otto mogą zostać zamknięte bramy nekropolii. Spółka Inneko SPZ podkreśla, że gdy siła wiatru będzie zagrażała bezpieczeństwu odwiedzających, wówczas bramy cmentarza zostaną zamknięte zarówno w piątek 17 lutego, jak i sobotę 18 lutego.

Po informację o bieżącej sytuacji, czyli o tym czy bramy cmentarza pozostają otwarte lub zamknięte dla odwiedzających należy dzwonić lub kontaktować się z biurem administracji cmentarza. Numer telefonu do biura 609 222 343, adres e-mail: cmentarz@inneko.pl.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości