• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Miasto ma nowy teren pod zabudowę mieszkalną. Tuż obok rezerwatu

17 lutego 2023, 08:49, mk
Źródło: Google Maps
Gorzów rozrasta się w tempie ekspresowym. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe bloki na osiedlu europejskim, a miasto już znalazło kolejny teren pod zabudowę mieszkalną. Chodzi o tereny zielone przy wylocie z Gorzowa w kierunku Kostrzyna.

Niektórzy już łapią się za głowę, patrząc, w jak szybkim tempie w Gorzowie przybywa nowych budynków. Co ciekawe, większość mieszkań sprzedawana jest jeszcze przed fizycznym oddanie do użytkowania. Na brak chętnych deweloperzy więc nie narzekają.

Własny domek przy Gorzowskich Murawach? To całkiem możliwe!

W Gorzowie już niebawem będzie można budować domy na dość atrakcyjnym terenie, całkiem niedaleko Rezerwatu Gorzowskie Murawy. Teren, o którym mowa, znajduje się w obrębie ulic: Dobrej, Kostrzyńskiej i Trasie Zgody, czyli drogi ekspresowej S3. Obecnie teren jest głównie zalesiony, budynki mieszkalne znajdują się przy ulicy Dąbroszyńskiej. 

Na najbliższej sesji Rady Miasta Gorzowa, radni mają podjąć uchwałę dotyczącą przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzowa obszar ten przeznaczony jest pod zabudową mieszkaniową jednorodzinną oraz w niewielkim stopniu usługową. Oznacza to, że nie powstaną tam bloki mieszkalne - takie jakie obecnie widzimy na wspomnianym osiedlu Europejskim, ale raczej niska zabudowa jednorodzinna, podobna do tej, jaka obecnie istnieje przy ulicy Dąbroszyńskiej. 

Blisko oczyszczalnia ścieków i droga S3

I nie byłoby w tym miejscu zupełnie nic złego, gdyby nie fakt, że dokładnie 1000 metrów od tego terenu - na zachód znajduje się miejska oczyszczalnia ścieków. Ci, którzy przejeżdżają obok tego miejsca wiedzą, że zapachy nie są zbyt przyjemne, a gdy wiatr zawieje w stronę miasta, to zapewne przy otwartych oknach latem nie da rady wytrzymać. Być może mieszkańcy Dąbroszyńskiej jeszcze tego nie doświadczyli, ale gdy zabudowania wyrosną obok S3? Wówczas potrzebne będą też ekrany dźwiękoszczelne, które skutecznie wytłumią szum od pobliskiej drogi szybkiego ruchu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości