• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: Kobieta wyrzuciła przez okno 30 tys. zł!

16 lutego 2023, 11:04, ak
fot. Marcin Kluwak
Oszust podszywający się pod policjanta zadzwonił do seniorki z Gorzowa i przekonał ją, że jej oszczędności są zagrożone. Kobieta spakowała wszystkie swoje oszczędności i wyrzuciła 30 tys. zł przez okno bo była przekonana, że gotówka do niej wróci.

Wszystko działo się w środę 15 lutego po południu na jednym z osiedli w Gorzowie. Starsza kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za policjanta. Mężczyzna przekonywał, że kobieta może paść ofiarą oszustwa.

- Oszust prowadził rozmowę, podczas której wypytywał seniorkę o pieniądze. Oszust instruował kobietę, co ma zrobić, żeby jej oszczędności były bezpieczne. Kobieta ostatecznie uwierzyła w opowiedzianą historię i 30 tysięcy złotych spakowała do reklamówki. Następnie podeszła do okna i wyrzuciła gotówkę. Oszust zdążył ją jeszcze zapewnić, że pieniądze wrócą do niej za jakiś czas – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Po wyrzuceniu pieniędzy kontakt z rzekomym policjantem się urwał. Kobieta dopiero wtedy zadzwoniła do bliskich i zrozumiała, że to było oszustwo.

Dlatego też wspólnie z policjantami apelujemy żeby ostrzegać swoich bliskich przed oszustami i historiami opowiadanymi przez telefon. Nigdy nie wiemy, z kim rozmawiamy. Policjanci w żadnym przypadku nie żądają, żeby przekazać komuś pieniądze, a tym bardziej wyrzucać je przez okno.

Niestety to nie pierwsze tego typu zdarzenie w Gorzowie. W sierpniu 2022 roku, seniorka spakowała do reklamówki 170 tys. zł oraz złote monety, a następnie wyrzuciła przez balkon.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości