Wiadomości

Trudny początek Stali Gorzów. Trener Chomski: Z każdym trzeba jechać

9 lutego 2023, 12:01, mk
Trener Chomski mówi o pierwszych meczach gorzowian w sezonie 2023. Drużyna ebut.pl Stal Gorzów zmierzy się najpierw z Apatorem w Toruniu, a później przed własną publiczności z nieobliczalną ekipą z Grudziądza. Czy to będą łatwe mecze?

Patrząc na układ tabeli z sezonu 2022, to te dwa pierwsze mecze dla gorzowian powinny być bardzo proste. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Gorzowianie po raz pierwszy od wielu lat przystępują do rozgrywek bez Bartosza Zmarlizka. Obecny zawodnik Motoru Lublin wielokrotnie wyciągał z opresji gorzowską drużynę. Teraz podopieczni trenera Chomskiego będą musieli radzić sobie bez dotychczasowego kapitana. 

Co mówi o pierwszej, ligowej potyczce szkoleniowiec gorzowskiego klubu? – Tak, jak zwyczajowo się mówi – z każdym trzeba jechać. Są zespoły mocniejsze i takie, które są w zasięgu mojej drużyny. To, że jedziemy na pierwszy mecz do Torunia, to nie jest złe. Oczywiście początek sezonu to zawsze jest niewiadoma – są sparingi, treningi i nigdy nie wiemy, czy wszystko zafunkcjonuje na początku. Pogoda też może być zmienna. Oczywiście tor w Toruniu jest zadaszony, ale temperatury swoje też robią – mówił Stanisław Chomski

Drugi mecz to także wielka niewiadoma. 14 kwietnia gorzowianie zmierzą się przed własną publicznością z Zooleszcz GKM Grudziądz. Jak mówi Chomski, nie będzie to łatwe spotkanie.

- Pozostałe mecze to będą wyzwania, ale zawsze z kimś się trzeba zmierzyć. Trzeba szukać pozytywów i nie narzekać. Mieliśmy sytuację, że seryjnie przegrywaliśmy i nas skreślano, a później okazało się, że z tego wychodziliśmy i jechaliśmy o medale. W pewnych działaniach musi być konsekwencja i wyciąganie wniosków. Trzeba wiedzieć, z kim można wygrać, z kim powinno się wygrać, aczkolwiek to tylko sport. Jak jeszcze się sprawi niespodziankę, to dodaje to kolorytu dla ligi i wiatru w żagle dla zespołu - opowiada trener Chomski.

Zobacz terminarz Stali Gorzów w sezonie 2023

Źródło: speedwayekstraliga.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości