Wiadomości

Kulisy odwołanego pokazu dla seniorów w Gorzowie. Nawrocki: Nie było naszej zgody

6 lutego 2023, 15:42, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W Gorzowie miały się odbyć kolejne pokazy dla seniorów. Mieszkańcy Gorzowa byli kuszeni proszkiem OMO czy masażerem do głowy za 2,5 zł. Dzięki interwencji gorzowskich społeczniczek, pokazy zostały odwołane. Głos w tej sprawie postanowił zabrać dyrektor Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie, gdzie rzekomo miał się odbyć jeden z pokazów.

Wracamy do sprawy pokazów dla seniorów, które miały się odbyć w poniedziałek 6 lutego i we wtorek 7 lutego w Gorzowie. Organizatorzy pokazów paramedycznych informowali w ulotkach roznoszonych na gorzowskich osiedlach, że pierwszy pokaz miałby odbyć się w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej, a drugi w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Puszkina. Organizatorzy kusili gorzowian prezentami w postaci... proszku do prania, masażera do głowy i ręcznej maszyny do szycia. Jednak, kiedy dowiedziały się o tym gorzowskie społeczniczki, postanowiły działać. Dzięki nim pokazy zostały odwołane. 

Mieszkańcy Gorzowa podkreślali, że to wstyd dla miasta, żeby takie pokazy były organizowane w miejskich instytucjach. Gorzowianie dopytywali się również czy zarówno dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sztuki oraz I LO wiedziała, jakiego typu spotkanie ma zostać zorganizowane w ich murach.

W poniedziałek 6 lutego oświadczenie w tej sprawie wydał Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie, który podkreślał, że nie podpisywał żadnej umowy z organizatorem, natomiast ulotki na których znalazł się adres MOSu zostały wydrukowane bez ich wiedzy i zgody.

- Firma z Prudnika zwróciła się do nas z zapytaniem o możliwość wynajęcia sali w dniu 7 lutego w godz. 11.00-13.00 w „celu przeprowadzenia prelekcji o tematyce zdrowotnej dla 14 dorosłych osób”. W odpowiedzi otrzymała od nas jedynie informację o warunkach wynajmu. W sobotę, po pojawieniu się w Gorzowie ulotek Miejski Ośrodek Sztuki wysłał do firmy wiadomość z kategoryczną odmową wynajmu pomieszczeń. Zaistniała sytuacja stawia Miejski Ośrodek Sztuki w niekorzystnym świetle. Zastanawiamy się nad podjęciem działań prawnych wobec osób, które wykorzystały dane instytucji bez naszej zgody. Nie udostępniamy naszych pomieszczeń paramedycznym firmom, które pod pretekstem wykładów o zdrowiu wymuszają na uczestnikach dokonywanie zakupów na wyjątkowo niekorzystnych warunkach – komentuje Gustaw Nawrocki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie.

Taka sama sytuacja była również w I LO na Puszkina. Dyrekcja liceum nie podpisała z firmą żadnej umowy na wynajem sali, a pomimo tego adres ogólniaka znalazł się na ulotkach, które zostały rozniesione na os. Piaski.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości