• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: Dlaczego asfalt jest łatany polbrukiem?

6 lutego 2023, 13:28, red
fot. Marcin Kluwak
W ostatnim czasie doszło do kilku awarii wodociągów w Gorzowie, które na szczęście zostały usunięte. Jednak w miejscach, gdzie był zrywany asfalt, jezdnia została załatana kostką polbrukową, zamiast nową warstwą masy bitumicznej. Mieszkaniec Gorzowa dopytuje się, jaki jest tego powód.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosil się czytelnik Marek, który w ostatnich tygodniach zauważył pewną powtarzającą się sytuację i chciał się dowiedzieć, jaki jest tego powód. - Od pewnego czasu na terenie Gorzowa dochodzi do awarii sieci wodociągowych, które są następnie naprawiane. W tym celu jest zrywany asfalt, a po naprawie jest kładziona nowa nawierzchnia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że asfalt jest łatany polbrukiem. Czy nie powinno się doprowadzić nawierzchni do poprzedniego stanu? Może na nowych drogach, zamiast asfaltu też kładźmy kostkę – pisze czytelnik Marek.

Mieszkaniec Gorzowa wylicza, że w ostatnim czasie było kilka takich sytuacji, gdzie po zakończonej naprawie awarii, została ułożona kostka polbrukowa. Tak było m.in. obok II LO przy ul. Przemysłowej, przy ul. Waryńskiego 12, przy ul. Waryńskiego 6.

Do takiej sytuacji doszło również w minionym tygodniu przy ul. Piłsudskiego na wysokości Domu Studenta. Pękła rura o średnicy 60 cm, więc pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie musieli najpierw zerwać asfalt, a następnie zrobić głęboki wykop. Usuwanie awarii trwało kilka dni, a po zakończeniu prac, na kilku metrach kwadratowych jezdni został ułożony polbruk.

W związku z tym, zwróciliśmy się prośbą o komentarz w tej sprawie do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Zapytaliśmy wprost dlaczego po usunięciu awarii sieci wodociągowej, jezdnia jest łatana kostką polbrukową, a nie jest na niej układana warstwa masy bitumicznej.

- Przejezdność powinna być przywrócona maksymalnie szybko, natomiast warstwa ścieralna układana jest w terminach zależnych od warunków atmosferycznych, dostępności mas bitumicznych, zebraniu „kilku” takich przypadków, żeby było bardziej ekonomiczne i zmniejszać koszty o ile to możliwe – komentuje Bogusław Andrzejczak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Jest to tym samym rozwiązanie tymczasowe. We wszystkich miejscach docelowo zostanie wylany asfalt. Kiedy to nastąpi? Konkretnych terminów póki co brak.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości