W poniedziałek 16 stycznia o godz. 23.34 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze hotelu Azyl przy ul. Chopina w Gorzowie. Ze zgłoszenia wynikało, że na terenie obiektu panowało duże zadymienie, a do tego w budynku nie było prądu. Na miejsce zostało wysłanych 7 zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.
- Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w piwnicy budynku. Stąd też panowało bardzo duże zadymienie i była konieczna ewakuacja hotelowych gości. Z budynku ewakuowano łącznie 44 osoby. Dwóch mężczyzn w trakcie ewakuacji nawdychało się dymu i zostali zabrani do szpitala. Akcja gaśnicza przebiegła sprawnie i szybko udało się opanować sytuację – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.
Przed przybyciem na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, z budynku ewakuowało się 8 osób, następnie strażacy ewakuowali pozostałych 36 gości. Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie podstawili na miejsce autobus, w którym ewakuowane osoby mogły schronić się na czas akcji gaśniczej.
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
LORD OF THE DANCE - 30th Anniversary Tour
9 grudnia 2026
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |