• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Napadł z nożem na stację paliw i uciekł rowerem

16 stycznia 2023, 11:39, red
fot. archiwum
Policjanci z Witnicy zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który napadł na stację paliw Orlen w Białczu. Mężczyzna zagroził pracownikowi nożem i zabrał pieniądze, a następnie uciekł rowerem. 21-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża, grozi mu do 12 lat więzienia.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał we wtorek 10 stycznia po godz. 23 zgłoszenie o napadzie na stację paliw Orlen w Białczu. Zamaskowany mężczyzna wszedł do budynku z nożem, zabrał pieniądze i uciekł na rowerze.

Na miejsce zostali wysłani policjanci. - Kryminalni starali się ustalić tożsamość podejrzanego. Informacji nie było zbyt wiele, a działań nie ułatwiał tylko ogólny opis sprawcy. Przez kolejne godziny funkcjonariusze szukali śladów, które pomogłyby dotrzeć do podejrzanego. Podczas działań policjanci odnaleźli porzucony w Witnicy rower, który został wcześniej skradziony i wykorzystany przez sprawcę napadu – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci z Witnicy przy wsparciu kryminalnych, wytypowali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka na terenie Witnicy. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut rozboju z użyciem noża, za co grozi mu kara do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości