• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Memoriał im. Edwarda Jancarza odbędzie się bez zawodników Grand Prix

17 lipca 2021, 22:19
fot. Patryk Stachowiak
Drugi turniej cyklu Grand Prix w Pradzie storpedował deszcz. Zawody zostały przełożone na niedzielne popołudnie. Na ten sam dzień zaplanowano również Memoriał im. Edwarda Jancarza. Dlatego wielu kibiców dopytywało się czy memoriał w ogóle się odbędzie, ponieważ miało brać w nim udział aż czterech zawodników z cyklu Grand Prix. Stal Gorzów podjęła decyzję i memoriał zostanie rozegrany bez Bartosza Zmarzlika, Andersa Thomsena, Martina Vaculika i Jasona Doyla.

W sobotni wieczór portal gorzowianin.com informował o tym, że drugi turniej Grand Prix w Pradze został przerwany przez ulewny deszcz po 11 wyścigu. Niestety deszcz padał coraz mocniej i jury postanowiło odwołać zawody. Turniej zostanie wznowiony w niedzielę 18 lipca o godz. 13. Co istotne, zawody zostaną rozegrane od pierwszego biegu.

Wielu kibiców dopytywało się, co z Memoriałem im. Edwarda Jancarza, który zaplanowano na niedzielny wieczór 18 lipca, a w którym mieli wystąpić zawodnicy cyklu Grand Prix - Bartosz Zmarzlik, Anders Thomsen, Martin Vaculik i Jason Doyle. Według nieoficjalnych informacji do których dotarł portal gorzowianin.com, turniej miał się odbyć bez zawodników cyklu Grand Prix.

Teraz Stal Gorzów oficjalnie potwierdza, to o czym wcześniej pisaliśmy. Memoriał im. Edwarda Jancarza zostanie rozegrany zgodnie z planem, ale bez czwórki zawodników z Grand Prix. Prezentacja zawodników o godz. 19.45. Start pierwszego biegu o godz. 20.05

- XVII Memoriał Edwarda Jancarza planowany na niedzielę, 18 lipca odbędzie się w planowanym terminie. W związku z przełożeniem 2 rundy FIM Speedway Grand Prix na niedzielę obsada zawodów memoriału ulegnie korekcie. Organizacja takiego wydarzenia jak memoriał niesie ze sobą wiele procedur m.in. podpisanie szeregu umów (sponsorzy, media). W tym momencie znalezienie innego terminu korzystnego dla wszystkich stron, w trakcie trwającego sezonu ligowego nie jest możliwy. Wszystkie szczegóły organizacyjne dotyczące memoriału podamy w niedzielę w godzinach porannych – czytamy w oficjalnym komunikacie Stali Gorzów.

LISTA STARTOWA

1. Patryk Dudek

2. Wadim Tarasienko

3. Andreas Lyager

4. zamiast Martina Vaculika - ?

5. zamiast Bartosza Zmarzlika - ?

6. Jakub Miśkowiak

7. Dominik Kubera

8. Kacper Woryna

9. Bartosz Smektała

10. zamiast Andersa Thomsena - ?

11. Grzegorz Zengota

12. Szymon Woźniak

13. Rohan Tungate

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

16. zamiast Jasona Doyla - ? 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości