Wiadomości

Drugie miejsce Bartosza Zmarzlika w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski

7 stycznia 2023, 23:07, red
fot. Polsat Sport
Bartosz Zmarzlik w 88. plebiscycie Przeglądu Sportowego zajął drugie miejsce. To ogromny sukces byłego żużlowca Stali Gorzów, który w sezonie 2022 wywalczył tytuł mistrz świata. Zmarzlika wyprzedziła tylko Iga Świątek, najlepsza polska tenisistka. Natomiast trzecie miejsce zajął Robert Lewandowski.

W sobotę 7 stycznia odbyła się uroczysta gala 88. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku. O tytuł najlepszego sportowca walczył Bartosz Zmarzlik, wychowanek Stali Gorzów i indywidualny mistrz świata na żużlu z 2022 roku. Chociaż Zmarzlik nie jest już obecnie zawodnikiem Stali Gorzów, to właśnie w żółto-niebieskich barwach wywalczył swój trzeci tytuł mistrza świata.

Podczas ogłaszania wyników na najlepszą dwójkę sportowców minionego roku na scenę został zaproszony Bartosz Zmarzlik i tata Igi Świątek, ponieważ polska tenisistka bierze udział w turnieju WTA 500 na kortach twardych w Adelajdzie.

Ostatecznie to Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce, natomiast najlepszym sportowcem 2022 roku została Iga Świątek. Co ciekawe, trzecie miejsce zajął Robert Lewandowski.

- To dobrze, że Iga Świątek wygrała, bo panie trzeba puszczać przodem. Cieszę się, że jestem drugi, bo w domu będę miał już całą kolejkę „chłopków”. Kiedy miałem 6-7 lat i zacząłem się bawić w żużel, był przy mnie brat . Nawet nie marzyłem o tym, że będę stał tutaj. A teraz, jestem tutaj. Mamy przy sobie moich bliskich, jest brat, jest tata, który jest najlepszym psychologiem, jest moja mama, która daje mi buziaka. Jest również moja żona Sandra i syn Antek, który codziennie mi pokazuje, jak mocno mam trzymać gaz – mówił podczas odbierania statuetki Bartosz Zmarzlik, były zawodnik Stali Gorzów, mistrz świata na żużlu w sezonie 2022.

Warto przypomnieć, że Bartosz Zmarzlik już raz w swojej karierze wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca Polski. Statuetkę za pierwsze miejsce zgarnął za swoje osiągnięcia w 2019 roku. Jego wygrana była wówczas niespodzianką, ponieważ wyprzedził Roberta Lewandowskiego.

Wyniki Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2022

1. Iga Świątek (tenis)

2. Bartosz Zmarzlik (żużel)

3. Robert Lewandowski (piłka nożna)

4. Kamil Semeniuk (siatkówka)

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

6. Mateusz Ponitka (koszykówka)

7. Adrian Meronk (golf)

8. Katarzyna Wasick (pływanie)

9. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)

10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości